Внутрішньо переміщена «Асканія-Нова»
Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Фрідріха Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України від першого дня великої війни — в окупації. Понад 130 кілометрів відділяє його від найближчого українського Херсона.
Окупаційна адміністрація відразу встановила контроль над заповідником і посадила нового «директора», який відзначився тим, що вивозить цінних тварин, занесених до Червоної книги України, на територію рашки. Частина колективу залишилася там, щоб доглядати за тваринами.
Дирекція ж «Асканії-Нової» продовжує свою роботу в Києві: здійснює дистанційний моніторинг, збір інформації, співпрацює з правоохоронними органами.
Невдовзі на Одещині відкриється внутрішньо переміщений осередок «Асканії-Нової». Мета цього проєкту — продовжити наукову роботу та зберегти унікальні види тварин.
Голова Буджацької територіальної громади Іван Кюссе розповів, що для заповідника вже підібрали ділянку площею 70 гектарів з можливістю розширення до 100 гектарів. Місцева влада розглядає ще дві потенційні локації.
Запропонований варіант отримав схвальні відгуки від керівництва «Асканії-Нової». У новому відділенні біосферного заповідника будуть створені науково-дослідний центр та навчальна база. Тут розводитимуть парнокопитних, зокрема куланів, диких коней і водяних буйволів. Частково тварин вдалося вивезти з «Асканії-Нової» на початку вторгнення. На території туристичного комплексу громади вже є відповідний вольєр.
Цими днями відбудеться чергова сесія Буджацької територіальної громади, на якій планується підписати меморандум про співпрацю з дирекцією «Асканії-Нової».
Отже, в одеських степах триває плідна робота щодо збереження та відтворення біорізноманіття України, природа якої наразі здригається від вибухів та пожеж війни…
Ольга ФІЛІППОВА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206