Переглядів: 63

Науковий діалог без кордонів

21 — 23 травня в Одеському національному морському університеті відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Міжкультурні комунікації в контексті глобалізаційного діалогу: стратегії розвитку».

Подія зібрала понад сто учасників із різних куточків світу — Болгарії, Польщі, Туреччини, Китаю, Нігерії — та України, зокрема з Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Одеси, Ізмаїла, Миколаєва, Крижополя, Запоріжжя та інших міст.

Цей престижний форум уже традиційно проходить на базі кафедри журналістики та мовної комунікації й об’єднує провідних науковців, аспірантів, студентів, журналістів, а також представників громадянського суспільства, щоб обговорити актуальні питання комунікації в умовах глобальних викликів.

Під час відкриття конференції ректор Одеського національного морського університету професор Сергій Руденко привітав учасників такими словами: «Сьогодні ми є свідками того, як наука стає простором єднання. У складний для України і світу час наш університет відкритий для міжнародного діалогу, наукової співпраці та формування стійкої гуманітарної парадигми. Ваша участь — це не лише наукова діяльність, а й внесок у формування нового світу — світу взаємоповаги, критичного мислення та культури спілкування».

Своєю чергою, завідувачка кафедри журналістики та мовної комунікації ОНМУ, кандидатка філологічних наук, доцентка Вікторія Сікорська зазначила: «Ця конференція — більше, ніж обмін науковими ідеями. Це майданчик для міжкультурного діалогу, де ми шукаємо спільні смисли в часи протистоянь і викликів. Особливо важливо, що ми маємо справжню академі-чну солідарність із міжнародною спільнотою, і це дає нам силу тримати комунікаці-йний фронт України в глобальному світі».

Упродовж трьох днів учасники обговорювали теми соціолінгвістики, дискурсології, культурології, медіакомунікації, лінгвістики конфлікту та мовної політики. Окремі сесії були присвячені ролі мови в умовах війни, стратегіям медіаосвіти та викликам сучасного журналістського середовища.

Конференцію підтримали Наукове товариство імені Шевченка, Національна спілка журналістів України та Одеська національна наукова бібліотека.

Завершився форум презентацією наукового збірника, який увібрав найкращі статті учасників — від глибоких теоретичних досліджень до практичних кейсів, що відображають актуальні комунікаційні процеси сучасності.

Цей захід ще раз підтвердив статус Одеси як інтелектуального центру України, відкритого до міжкультурного порозуміння, науки без кордонів та діалогу заради миру.

Михайло ГРЕЧАНИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net