У прицілі – енергетика
У вівторок, 19 листопада, наша область була у жалобі — напередодні сусід-кровопивця вкотре атакував Одесу. Десятеро загиблих, з яких семеро — поліцейські, медик і ще двоє містян. Поранень різного ступеня важкості зазнали 55 осіб, зокрема п’ятеро дітей віком від 7 до 11 років.
23 потерпілих, з яких троє дітей, опинилися на лікарняних ліжках. За словами голови Одеської ОВА Олега Кіпера, п’ятеро дорослих — у важкому стані, у двох відірвані кінцівки. «Вночі в одного з постраждалих поліцейських зупинялося серце, але наші дивовижні лікарі змогли повернути його до життя», — розповів посадовець в ефірі одного з телеканалів.
На болотах тішилися, брешучи, що поцілили в готель, де жили військовослужбовці, а насправ-ді уламки ракети наробили лиха у звичайному мікрорайоні. Пошкоджено сім житлових будинків, три навчальні заклади, банк, дві адмінбудівлі, 28 автомобілів.
День перед тим, уранці 17 листопада, вся Україна була під масованим ракетно-дроновим ударом. Основна ціль — об’єкти інфраструктури, передусім, енергетики. На Одещині внаслідок влучань значних ушкоджень зазнало кілька таких об’єктів. Загинули двоє співробітників «Укренерго», осколкових поранень зазнав 17-річний юнак. Пошкоджено кілька приватних будинків, господарські споруди та автомобілі.
Внаслідок цієї атаки значна частина Одеси і прилеглих населених пунктів залишилися без світла, тепла і води. Зупинився електротранспорт. І якщо воду та тепло більшості споживачів повернули ще того ж дня, то енергопостачання й досі обмежене кількома годинами на добу. На момент здачі номера в друк, усе ще не вийшли на маршрути трамваї і тролейбуси. Ситуація надзвичайно складна. І нам, жителям Одещини, треба бути готовими до дуже непростого розвитку подій.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, коментуючи для УНІАН ситуацію з підготовкою країни до опалювального сезону, зокрема, сказав: «Історично склалося так, що в енергетичній системі України найбільш проблем-ні — це Київ й Одеса. Не тому, що вони погано готувалися. А тому, що так виглядає сьогодні наша енергосистема після ударів, розбитого обладнання і з тими недоліками енергосистеми, яку нам залишив Радянський Союз. Це наслідок гігантоманії і будівництва величезних енергостанцій, відірваних від споживачів. Тому, на жаль, за фактом, найбільший дефіцит генерації в Київській області і в Одесі. У разі, якщо будуть удари по високовольтних мережах, саме ці регіони дуже вразливі».
Повертаючись до обстрілів Одеси, зауважимо, що тиждень тому, 14 листопада, місто також за-знало повітряної атаки. Тоді було пошкоджено дев’ять багатоповерхових будинків, навчальні за-клади, приміщення СТО, церква, торговельні об’єкти, магістральний трубопровід теплопостачання, припортова інфраструктура, приватні гаражі та понад 40 транспортних засобів. А що найстрашніше — постраждали люди: десятеро отримали травми різного ступеня важкості, одна жінка загинула.
Міжнародні інституції застерігають, що ворог готує нові масові атаки на міста і села України…
Олег СОКІЛ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206