Злочинців треба зупинити
У своєму традиційному зверненні Президент України Володимир Зеленський у вівторок зробив наголос на кількох значущих ситуаціях.
Перше — провів РНБО. За численними фактами порушень МСЕК і фальшивих інвалідностей для посадовців. Це не тільки, до речі, прокурори.
Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися. Система МСЕК має бути ліквідована.
Але для реальних і саме системних змін треба провести повну цифровізацію всіх етапів роботи щодо встановлення інвалідності. Урядовцям — у Мінцифри, у цифровій команді Міністерства оборони — є кому забезпечити відповідні зміни.
Проблема не лише в тому, що посадовці роблять собі інвалідність завдяки зв’язкам. Але і в тому, що люди, які отримали справжню інвалідність, зокрема в бойових діях, часто не можуть отримати відповідний статус і справедливі виплати. Часу, щоб виправити це, в уряду небагато.
Повинна бути й персональна відповідальність та кадрові рішення через цю ситуацію в центральних органах влади — у вертикалі контролю за МСЕК.
Рішення РНБО зараз передбачає повний аудит пенсій та інших нарахувань усім посадовцям, які організували собі інвалідності.
Була доповідь на РНБО голови Служби безпеки України Малюка та міністра внутрішніх справ Клименка щодо перевірок і розслідувань, які вже тривають.
Були, на жаль, дуже непереконливі доповіді міністра охорони здоров’я України та міністра соціальної політики України.
Окремо треба пройтися по всіх горизонталях місцевої влади.
Сьогодні ж на РНБО обговорили також ситуацію в органах прокуратури. За підсумками цієї розмови Генеральний прокурор України Андрій Костін написав заяву про звільнення.
Друге, що важливо сказати за сьогодні.
Було кілька доповідей Головкома Сирського щодо ситуації на нашому фронті й щодо перспектив на найближчий час.
Зокрема, ми маємо інформацію про підготовку двох підрозділів із військових з Північної Кореї — може бути навіть дві бригади по шість тисяч людей.
І це виклик. Але ми знаємо, як на цей виклик відповісти. І важливо, щоб від цього виклику не ховалися і партнери. Всі партнери.
Я вдячний усім країнам і лідерам, які засудили приєднання Північної Кореї до російської війни.
Зрозуміло, що в Пхеньяні так само, як і в Москві, не рахують людей і не цінують людські життя. Але ми всі у світі однаково зацікавлені в тому, щоб війну завершити, а не продовжити. Тому ми разом повинні зупинити Росію та її спільників.
Якщо Північна Корея може втручатися у війну в Європі, то значить, тиску на цей режим точно недостатньо. І якщо Росія досі може робити цю війну більшою та довшою, значить, кожен у світі, хто досі не допомагає примушувати Росію до миру, насправді допомагає Путіну воювати.
Злочинців треба зупиняти. Ми очікуємо жорсткої предметної реакції світу. Бажано, не тільки словами.
Я дякую всім, хто допомагає Україні! Я дякую всім нашим воїнам та кожному й кожній, хто працює заради України!
Слава Україні!
* * *
Рішенням Ради національної безпеки і оборони України медико-соціальні експертні комісії будуть ліквідовані з 31 грудня цього року.
Президент Володимир Зеленський підписав указ «Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів», яким увів у дію відповідне рішення, схвалене РНБО.
Відповідно до цього рішення, Міністерство охорони здоров’я разом з Державним бюро розслідувань, СБУ, Національною поліцією, обласними і Київською міською військовими адміністраціями мають створити у тижневий строк робочі групи з перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам відповідних державних органів.
У тримісячний строк має бути підготовлена доповідь про результати перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям держорганів, а у разі виявлення фактів необґрунтованого ухвалення таких рішень — ініціювання їх перегляду та інформування правоохоронних органів.
МОЗ і Мінцифри мають у двотижневий термін підготувати і подати на розгляд Каб-міну план цифровізації проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій.
Водночас Пенсійний фонд, ДБР, Нацполіція та СБУ у тижневий строк повиння провести аудит нарахувань пенсійних виплат з інвалідності посадовим особам держорганів.
Рішення РНБО передбачає розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради у місячний строк «законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження оцінювання особи з обмеженням повсякденного функціонування, розробленого з метою забезпечення невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, передбачивши, зокрема, ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року», а також законопроєкту щодо перегляду системи та механізму нарахувань пенсійних виплат посадовим особам державних органів.
Крім того, уряду разом із Офісом генерального прокурора доручено невідкладно підготувати і внести у парламент законопроєкт щодо унормування порядку нарахування заробітних плат і пенсій працівникам органів прокуратури, а також закріплення відповідних со-ціальних гарантій для осіб, які мають ін-валідність, для роботи в органах прокуратури України; проведення повторних перевірок рішень медико-соціальних експертних комісій, на підставі яких прокурорам встановлено інвалідність.
Кабмін разом із Державною прикордонною службою та іншими заінтересованими органами має опрацювати у місячний строк внесення змін до нормативно-правових актів стосовно особливостей перетинання державного кордону колишніми посадовцями, які мають інвалідність, з визначенням переліку документів, що підлягатимуть перевірці.
РНБО також рекомендує Національному агентству з питань запобігання корупції «розробити та забезпечити до 31 грудня 2024 року внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проєктів законів України про внесення змін до Кримінального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України, які б визначали голову й членів медико-соціальних експертних комісій суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання необ-ґрунтованими активів (цивільна конфіскація)».
За словами голови СБУ Василя Малюка, у лавах медико-соціальних експертних комісій викрито масштабні корупційні схеми. Цього року за матеріалами СБУ 64 посадовці МСЕК отримали підозри у вчиненні злочинів, дев’ятеро осіб — засуджені.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206