Переглядів: 415

Захопливий світ екслібриса

Виставкою «Екслібрис: мистецтво крізь віки» відкрито цикл заходів, присвячених 195-річчю заснування Одеської міської публічної бібліотеки (нині — Одеська національна наукова бібліотека) та Всеукраїнському дню бібліотек.

Експозиція занурює у захопливий світ особистих знаків, які супроводжують книжки впродовж століть. Учасники презентації проєкту мали змогу дізнатися про історію екслібриса, побачити неперевершені зразки із зібрань видатних історичних постатей і колекціонерів XVII — XIX ст., що зберігаються у фондах відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ, а також дізнатися, як цей графічний мистецький жанр розвивався в Одесі.

Велику зацікавленість викликали експонати з приватних колекцій одеських бібліофілів Бориса Левих (1920—1996), збирача рідкісних видань, одного з авторів Всесвітньої енциклопедії екслібрисів, що свого часу були передані власником у фонд книгозбірні, та Анатолія Дроздовського, який не тільки збирає листівки і графічні шедеври, а й систематизує їх і видає ексклюзивні тематичні альбоми. Завдяки його колекції ми вперше побачили, наприклад, екслібриси відомого українського художника і літератора Михайла Жука.

Багато талановитих одеських митців сьогодення є авторами книжкових знаків. Їхнім роботам притаманні витончена манера виконання і тематична різноманітність, вони відзначені престижними нагородами на міжнародних виставках і конкурсах. У нинішній експозиції представлені оригінальні екслібриси одеських майстрів Геннадія Гармидера, Давида Беккера, Геннадія Верещагіна, Анатолія Синішина, Олександра Карпушкіна, Есфіри Серпіонової з приватних колекцій Віктора Денісова (ініціатора відкриття виставки), Євгена та Ганни Голубовських, Світлани Крижевської, Олександра Бірштейна. Експонуються також видання з книжковими знаками бібліотек знаних одеситів Василя Василька, Бориса Шайкевича, Григорія Зленка, Петра Маркушевського, Анатолія Шойхета.

На відкритті виставки присутні почули змістовні виступи кандидата технічних наук Віктора Денісова, докторки мистецтвознавства, професорки Ольги Тарасенко, художниці-викладачки Світлани Крижевської, заслуженого колекціонера України Анатолія Дроздовського, головних бібліотекарок ОННБ Лариси Іжик і Тетяни Щурової. Важливо, що ці виступи слухала присутня студентська молодь.

Приємний сюрприз зробив Анатолій Дроздовський, подарувавши ОННБ цікаве одеське видання 1928 року «Червона Хустинка», варіант відомої казки «Червоний Капелюшок», яке він вручив генеральній директорці бібліотеки Ірині Бірюковій (на світлині).

Виставка працюватиме до 25 жовтня і чекає на відвідувачів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net