Переглядів: 90

Розквіт розпочнеться саме з Одеси

В Одесі відбулася головна ділова подія року — Odesa Economic Revival forum 2024, яка об’єднала представників бізнесу, політики, громадського сектора, місцевого самоврядування і центральної влади, міжнародних партнерів задля обговорення економічних викликів воєнного часу та визначення перспективних напрямків розвитку міста, області, відродження економіки України.

Основні цілі форуму — показати інвестиційну привабливість Одеси, наявні умови для ведення бізнесу і готовність до розвитку, попри війну; консолідувати владу, бізнес і міжнародних партнерів на єдиному майданчику; продемонструвати малому, середньому та великому бізнесу відкритість місцевої спільноти до діалогу, співпраці та втілення бізнес-ідей.

— Одеса від початку створювалася як європейське місто. Сюди їхали в пошуках кращої долі з усіх куточків світу. За 50 років порто-франко місто набуло найбільшого розквіту, перетворившись на один із найважливіших світових торговельних портів, який постачав зерно половині Європи. Про це свідчать історичні факти. І сьогодні з упевненістю можна сказати, що Одеса залишається флагманом розвитку країни. Розквіт європейської України почнеться саме звідси, — наголосив одеський міський голова Геннадій Труханов, відкриваючи форум.

Під час панельних дискусій за участі відомих дипломатів, політиків, підприємців йшлося про виклики воєнного часу. Попри війну, обмеженість фінансових ресурсів, балансування між допомогою ЗСУ та забезпеченням життєдіяльності мільйонного міста, стан бюджету в 2023 році покращився. Зокрема, податків надійшло більше, ніж у 2022-у, і навіть ніж у 2021-у, при однакових ставках, а кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання перевищила рівень до повномасштабного вторгнення.

Головне завдання місцевої влади — забезпечення умов та інструментів для розвитку підприємництва. Наразі триває робота над створенням індустріальних парків — на полях фільтрації, у зоні Одеського морського порту, та на території промислового вузла «Куліндорове».

За словами Геннадія Труханова, розквіт України почнеться саме з Одеси. По-перше, через приморське і прикордонне розташування. Починаючи з минулого року діє морський коридор, і це дозволяє поступово нарощувати не лише експорт зернових, а й відновити продаж інших товарів, а також імпорт. За рік загальний вантажообіг українського коридора склав 64,4 мільйона тонн.

Засновник фінансово-промислової групи «ТАС» Сергій Тігіпко переконаний, що бізнес в Україні адаптувався до воєнних умов і навчився знаходити плюси у кризі. Тим більше, що Європа відкрила нам ринки збуту. Він порадив національним компаніям використовувати переваги багатопрофільності, а також інвестувати в перспективні або швидкоокупні проєкти. За його словами, є три умови успішної співпраці з владою: наявність стратегічного бачення, конкретних пропозицій та взаємна довіра.

Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе зазначив, що через війну й руйнування нині будівництво та виробництво будівельних матеріалів стали ще перспективнішими галузями. Кількість знищеного та пошкодженого майна в Україні наразі становить приблизно 30 мільйонів квадратних метрів, ще 80% житла — застаріле та потребує модернізації або перебудови.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков розповів:

— Завдяки цифровізації державних послуг в Україні значно зменшилася бюрократія і завдяки підтримці ініціатив приватного сектора бізнес швидко переорієнтувався на оборонні інновації. Ми вступали у велику війну, маючи трьох вітчизняних виробників дронів, тепер їх — понад 700. Ми мали сім виробників РЕБ, тепер їх — понад 120.

Україна показала найвищий рівень впровадження і координації безпілотних систем. Зараз ми вже говоримо про армію роботів.

Загалом Одещина — лідер у відновленні економіки. Місцеві підприємці активно підтримують державу та армію. Не всі галузі повністю відновилися, але робота триває. Інструменти державної підтримки, зокрема програма «Доступні кредити 5-7-9%» , проєкт «єРобота», показали свою ефективність. До проєкту «Зроблено в Україні — національний кешбек» охоче долучаються одеські підприємці. Виробляти й купувати українське означає просувати нашу продукцію на внутрішньому та міжнародному ринках.

Одещина — у п’ятірці лідерів програми «Оселя». У ринок нерухомості області залучено 850 млн доларів. Розвивається альтернативна енергетика.

Форум став майданчиком для нових проєктів і партнерств, що працюватимуть на відновлення України.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net