Переглядів: 77

Одеське коріння Габріеля Атталя

Експрем’єр Франції, голова політичної групи «Ensemble pour la Republique», член комітету у справах культури та освіти Національних зборів Габріель Атталь і представники парламенту цієї країни побували з візитом на Одещині.

«У січні, коли пан Атталь був тільки-но призначений прем’єром Франції, — йдеться у повідомленні телеграм-каналу голови Одеської ОВА Олега Кіпера, — ми дізналися про його одеське коріння й одразу направили запрошення відвідати наш регіон.

Мати Атталя походить із православної родини грецького походження з Одещини. Її предки довгі роки мешкали в Україні на території нашого регіону, де мали свої маєтки, засновником одного з яких був її пращур Іван Онуфрійович Куріс.

Й ось, нарешті, Габріель разом із своєю матір’ю завітали на історичну батьківщину. Ми показали їм наш порт та їхній родинний маєток.

Поінформував експрем’єра Франції щодо безпекової ситуації в регіоні. Розповів про роботу українського зернового коридору. Під час зустрічі обговорили підтримку та співпрацю між Україною і Францією. Пан Атталь ознайомився з наслідками російського тероризму, зокрема на власні очі побачив руйнування, спричинені обстрілами, й рішуче засудив агресію рф проти України.

«Нехай буде правда» — сама такий девіз був у родини Курісів, тож упевнені, що їх нащадок, французький політик Габріель Атталь нестиме правду світові й про Україну».

З поважною делегацією із Франції зустрівся і міський голова Одеси Геннадій Труханов (на знімку). У розмові також взяв участь Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Гаель Весьєр.

Пан Атталь відзначив, що Україна, й передусім Одеса, завжди викликала в нього особливі почуття, адже тут мешкали його предки. Він висловив захоплення нашим містом, сміливістю та силою духу одеситів.

Під час діалогу сторони обговорили підтримку та міжнародні взаємовідносини України з Францією, де Одеса посідає передові позиції. Зокрема, завдяки спільній історії та щирим стосункам із порідненим Марселем.

Габріель Атталь — представник соціал-ліберальної партії «Відродження» (раніше іменувалася «Вперед, Республіко!»), створеної нинішнім президентом Франції Еммануелем Макроном. Очолював міністерство освіти, а з січня по липень 2024-го, як уже мовилося, — уряд цієї країни.

Народився 1989 року в Кламарі. Його батько, Ів Атталь — єврей, виходець із Тунісу. Мати — Марі Атталь, уроджена де Курісс (Марія Олександрівна Куріс), представниця знаменитої української сім’ї Курісів, чиї садиби в селах Ісаєве і Курисове (Петрівка) Одеської області досі привертають увагу поціновувачів старовини.

Згідно з родинною легендою, пише Думская.net, предки Курисів прибули в Україну в XVI столітті з Греції й осіли в Ніжині. Першим відомим представником роду був кінний козак Полтавського полку Петро Куріс, який 1718-го мешкав у селі Ханделеївка (нині Вільховатка Кобеляцького району Полтавської області). Його онук Іван Онуфрійович Куріс став генералом й отримав за військові заслуги землі в нинішній Одеській області, де заснував містечко Курисове-Покровське (нині Курісове Березівського району). У 1824-у він побудував там Свято-Покровський храм. Був одружений на Уляні Іванівні Ханенко із роду гетьмана Війська Запорозького Михайла Ханенка, мати якої — Софія Іванівна Горленко — правнучка гетьмана Данила Апостола.

Після встановлення більшовицької влади Куріси виїхали за кордон. Частина їх осіла у Франції. Мати Габріеля Атталя — праправнучка Івана Іраклійовича Куриса, таємного радника, шталмейстера імператорського двору, ватажка дворянства Херсонської губернії, великого землевласника, мецената, колекціонера і бібліофіла. При ньому і перебудували садибу в Курісовому, перетворивши її на справжній палац у східному стилі.

До речі, Габріель Атталь — другий прем’єр Франції, безпосередньо пов’язаний з Одесою. Першим був Арман-Еммануель Софія Септімані де Віньєро дю Плессі, граф де Шинон, герцог д’Егійон, герцог де Фронсак, п’ятий герцог де Рішельє, якого одесити більше знають як Дюка. Градоначальник Одеси й генерал-губернатор із 1803 по 1815 роки. Після реставрації монархії Бурбонів очолив уряд своєї батьківщини, проявивши себе грамотним і милосердним управителем, який намагався зупинити вал репресій проти республіканців і бонапартистів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net