Брак магнію руйнує ДНК
Магній відіграє ключову роль у багатьох біохімічних процесах організму, і його нестача може спричиняти пошкодження ДНК та прискорювати старіння тканин, підвищуючи ризики низки захворювань.
Нове дослідження, проведене вченими з Університету Південної Австралії, продемонструвало, що низький рівень магнію в організмі (менше 18 мг/л) призводить до збільшення рівня гомоцистеїну — амінокислоти, яка в надмірній кількості негативно впливає на ДНК. Ця кореляція вказує на підвищення ризику таких захворювань, як рак, діабет, хвороби Альцгеймера та Паркінсона, оскільки дефіцит магнію порушує енергетичний обмін і функції клітин.
Окрім того, дослідження показало позитивний зв’язок між оптимальним рівнем магнію та нормальними показниками фолієвої кислоти й вітаміну B12. Це важливо для підтримання здоров’я і може знизити ризик розвитку серйозних патологій.
Дослідники підкреслюють, що для дорослої людини (60+) рекомендовано щодня отримувати через раціон не менше 420 мг магнію. Добова норма для молодших залежить від віку, статі та періоду життя. За даними МОЗ України, добова норма магнію для чоловіків становить 400 мг, для жінок — 500 мг. Під час вагітності та годування грудьми потреба у цьому мінералі зростає до 550 мг. Для організму підлітків магнію необхідно дещо менше.
Основними джерелами цього мінералу є такі продукти, як насіння гарбуза і льону, горіхи, мигдаль, кеш’ю, квасоля, сочевиця, арахіс, пшениця, молоко, йогурт, шпинат, банани, чорний шоколад тощо. Скажімо, у 30 грамах гарбузового насіння міститься аж 165 мг магнію, у 50 г гречки — 116 мг, 50 г білої квасолі — 95 мг, 100 г шпинату — 79 мг, 100 г бананів — 27 мг.
За умови недостатнього споживання магнію через харчування лікарі радять додатково вживати добавки.
Нагадаємо, магній є одним із основних електролітів та четвертим найпоширенішим мінералом в організмі людини. Більша його частина (близько 60%) міститься у кістках, де він підтримує їх структуру, решта — по всьому тілу, беручи участь у багатьох метаболічних реакціях шляхом активації або виробництва різних ключових ферментів.
Серед найважливіших функцій магнію в організмі людини — підтримка достатнього рівня енергії в клітинах і належного функціонування імунної та серцево-судинної систем (зокрема нормалізація артеріального тиску). А ще він допомагає нервовим клітинам передавати повідомлення (нервові імпульси) між мозком і тілом, регулює рівень глюкози в крові, бере участь у скороченні м’язів та серця, у побудові білка і генетичного матеріалу — ДНК і РНК.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206