Переглядів: 112

Такі різні погляди на війну

Кандидати у президенти США Дональд Трамп і Камала Гарріс під час передвиборних дебатів посперечалися на тему, як має завершитися війна в Україні. Колишній президент Трамп двічі ухилився від відповіді на питання про те, чи він бажає перемоги України в нинішній війні проти росії. Камала Гарріс закинула своєму опоненту бажання здати Україну за лестощі диктаторів, які готові його «з’їсти на ланч».

Кандидати також розкритикували позиції один одного щодо іміграції, абортів, економіки. В питаннях зовнішньої політики Дональд Трамп висловив захоплення прем’єр-міністром Угорщини Орбаном, тоді як Камала Гарріс віддала належне альянсу НАТО.

Нижче — деякі цитати з дебатів, оприлюднені «Голосом Америки» (https://www.holosameryky.com).

Дональд Трамп:

— Я хочу, щоб війна припинилася. Я хочу врятувати життя, які марно втрачають. Людей вбивають, мільйони...

Подивіться, ми вже витратили 250 мільярдів доларів або більше, тому що вони не просять Європу, яка отримає значно більше переваг, ніж ми, якщо все це закінчиться. Вони витратили на 150 мільярдів доларів менше, тому що і в Байдена, й у вас бракує сміливості попросити Європу так, як я зробив це з НАТО. Вони заплатили мільярди і мільярди, сотні мільярдів доларів, коли я сказав: або ви платите, або я не збираюся більше вас захищати.

Тож, можливо, це одна з причин, чому вони не люблять мене так сильно, як слабких людей. Але ви подивіться, що відбувається. Ми витрачаємо від 250 до 275 мільярдів. Вони — 100—150 мільярдів, їх треба змусити це зрівняти.

Але я хочу врегулювати війну. Я дуже добре знаю Зеленського, і я дуже добре знаю путіна... Якщо я виграю, коли мене оберуть президентом, я поговорю з одним, поговорю з іншим. Я зберу їх разом, і цієї війни як і не було.

Насправді коли я бачився з путіним після того, як залишив посаду (на жаль, залишив, бо після того наша країна пішла до біса), але після того, як я пішов, я бачив, як він нарощує [кількість] військових, він це робив. Тож коли я йшов, я сказав: о, він напевне веде переговори, це має бути сильна позиція для переговорів.

Але це було не так, тому що Байден не уявляв, як з ним розмовляти. Він не мав уявлення, як це зупинити, і тепер мільйони людей мертві, і все тільки погіршується, і це може призвести до Третьої світової війни. Не обманюйте себе, ми граємось із Третьою світовою війною…

Я вважаю, що в інтересах США — закінчити цю війну, просто закінчити її, домовитися про угоду, тому що ми повинні зупинити знищення всіх цих людських життів.

Камала Гарріс:

— По-перше, важливо нагадати колишньому президенту, що ви балотуєтесь не проти Джо Байдена, ви балотуєтесь проти мене.

Я вважаю, коли Дональд Трамп каже, що ця війна закінчиться протягом 24 годин, це тому, що він би просто здався. Але це не те, як мають чинити американці.

Я зустрічалася із Зеленським за кілька днів до того, як росія вторглася і спробувала силою змінити територіальні кордони, порушивши одні з найважливіших міжнародних правил і норм, якими є важливість суверенітету та територіальної ці-лісності. Я зустрілася з президентом Зеленським і поділилася з ним даними американської розвідки про те, як він може захиститися.

Через кілька днів я побувала на східному фланзі НАТО, у Польщі та Румунії, і завдяки роботі, яку виконали я та інші, ми об’єднали 50 країн, щоб підтримати Україну в її справедливому захисті, і завдяки нашій підтримці, протиповітряною обороною, боєприпасами, артилерією, «джавелінами», танками «Абрамс», які ми надали, Україна досі стоїть як незалежна і вільна країна.

Якби Дональд Трамп був президентом, путін би зараз сидів у Києві. І зрозумійте, що це означало б, тому що плани путіна стосуються не лише України. Зрозумійте, чому європейські союзники та наші союзники по НАТО такі вдячні, що ви більше не президент і що ми розуміємо важливість найбільшого військового альянсу, який коли-небудь існував у світі, це є НАТО, і скільки ми зробили, щоб зберегти спроможність Зеленського та українців боротися за свою незалежність.

Інакше путін сидів би в Києві, приглядаючись до решти Європи, починаючи з Польщі. І чому б вам не сказати це до 800000 польських американців прямо тут, [які живуть] у Пенсильванії, як швидко ви здалися б заради прихильності та заради того, що ви вважаєте дружбою з відомим диктатором, який готовий з’їсти вас на обід.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net