Переглядів: 107

Злочин є. Чи буде покарання?

Одеса вкотре опинилася в центрі мовного скандалу. Тут, у нашому місті, не раз шматованому ракетами агресора, виявляється, і досі можуть вигнати із зали людину за те, що вона просить дотримуватися законів України.

У даному випадку — закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І не просто вигнати, не через чиєсь окреме «ату її!», а під оплески присутніх, для яких «общєпонятний» і дотепер залишається бажаною мовою спілкування. І байдуже тим, кому комфортно в Україні «робити гроші» (йдеться саме про навколобізнесове зібрання), що саме російська мова є однією із аргументів невгамовних зазіхань на наш край захланного сусіда. Що він, цілячи свої ракети і дрони, може знищити і їхній бізнес, разом із ними, рускоязикими. Головне — «штоб на понятном», «штоб нє мєшалі».

Так, наступного дня організатор заходу вибачився за те, що сталося. Але хіба перепрошень достатньо? Може, росія, намагаючись знищити Україну за її ідентичність (мову, культуру, віру), стираючи село за селом, місто за містом, теж обійдеться вибаченнями?

Хочеться вірити, що всі ті органи державної влади, які покликані захищати державу й отримують від держави (тобто від нас з вами) дуже немалі зарплати і преференції, таки дадуть по зубах тим, хто нашу державу (вже даруйте за кратну тавтологію) зневажає. І що покарання буде болючим та показовим. Щоб іншим не кортіло «плювати на закони».

Про те, що реакція на скандал в Одесі має бути принциповою і жорсткою, наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Ось його позиція, оприлюднена на офіційному сайті омбудсмена: «Одеський мовний скандал — це класична історія про граблі, на які наступили організатори… Запросивши на захід людей, які вимагали забезпечити їхнє право на інформацію державною мовою, ініціатори «бізнес-заходу», маючи іншомовних спікерів, порушили відразу декілька статей мовного закону і Кримінального кодексу. Це, на жаль, та проблема, яка все ще має місце у свідомості малочисельної когорти зросійщених сучасників».

За словами Уповноваженого, цькувати за мову та виганяти з публічної події — це також предмет уваги правоохоронних органів. «Реакція буде жорсткою. Порушники будуть покарані. Нікому не дозволено такі грубі зловживання стосовно громадян України. Сподіваюся і на реакцію місцевої влади, яка зобов’язана створити умови та, у випадку порушень, діяти й належним чином відреагувати. В цій ситуації, що виникла під час війни, яка точиться і за право на українську, — особливо», — наголосив Тарас Кремінь.

Чекаємо жорсткої реакції. Дочекаємося?

Олег СОКІЛ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net