Переглядів: 96

Репортер без кордонів

Важко повірити у звістку, що Ігор Столяров, наш колега-журналіст, людинолюб і шанувальник ретро-автомобілів, опікун бездомних тварин, помітна постать з-поміж одеситів, які доклалися до становлення й утвердження незалежності України, раптово пішов у засвіти.

Буквально кілька тижнів тому випадково зустрілися у м’ясному магазині. Ігор якраз купував чи не зо три десятки кілограмів усіляких кісточок-обрізків. На мій дещо здивований погляд спокійно (бо вдача у нього була така: виглядати спокійним, незворушним) прокоментував: «Та я регулярно купую такі рештки — годуємо з дружиною кількадесят котів на дачі. Люди нині часто викидають тварин, бо, мовляв, самим важко виживати. Але ж як виживати беззахисним істотам? Хто про них подбає? Небайдужі підтримують мене, Бог допомагає, щоб я міг дбати про тих, хто сам про себе потурбуватися не в змозі». Такою короткою і настільки ємною була його відповідь.

Перекинулися ще кількома фразами. Він дуже важко переживав втрату матері, яка померла 8 січня. У його риториці помітнішою стала християнська тема, тема смиренності й, можливо, якоїсь приреченості…

Й ось приголомшлива звістка: Ігоря більше нема… Інсульт. Зовнішні рівновага і спокій вирували у серці, вочевидь, так, що призвели до фатального збою.

Нижче — прощальні слова про нього тих, хто на різних етапах працював і боровся поруч, підтримував і сперечався, хвалив і засуджував непросте життя і вибори, які робив Ігор Столяров.

Андрій Іщенко:

— Пішла із життя українська легенда — репортер без кордонів. Ігоря я знав із 1988 року, бо ми жили поряд на житломасиві Таїрова і зазвичай разом поверталися в 26-у трамваї після акцій на підтримку незалежності України ще при СРСР та КДБ, відриваючись дорогою від «хвостів».

Людина це була скромна й дуже працьовита. Він один інформаційно перебивав всю велетенську інформаційну машину радянських партократів. Ще йшла акція чи «міроприємство», а ми на портативній югославській друкарській  машинці під копірку вже віддруковували інформ-бюлетень і через кілька хвилин надсилали факсом звіт у загальноукраїнські інформаційні ресурси. І саме його інтерпретація всюди проходила завдяки оперативності й лаконічності.

Ігор був водночас дуже скромною людиною й ніколи не задирав носа та не гнався за грошима, хоча мав змогу. Він просто робив свою історичну місію — тихо, впевнено, непохитно. Останнім часом він дуже критично ставився  до дій військово-олігархічної диктатури в Україні, особливо щодо релігійних питань, бо ніколи не підтримував репресій та переслідувань. Він завжди був на стороні тих, кого гнобили, й саме тому вів системну роботу щодо харчування і людей, і бездомних тварин, які потребували підтримки. Прощавай!

Богдан Осінський:

— Жахлива новина, в яку не хочеться вірити… Помер Ігор Столяров — засновник і редактор інтернет-видання «Взгляд из Одессы» (інтернет-газети, як він любив казати). Один з найвідоміших журналістів Одеси, учасник «Гельсінської спілки», громадський діяч, правозахисник, спеціальний кореспондент «Радіо Свобода», «Голосу Америки», «Радіо Ватикану» в Україні та інших українських і світових ЗМІ, просто патріот і борець за незалежність України, глибоко віруюча людина, християнин.

Я багато років співпрацював з ним, під його началом. Він був моїм учителем, редактором і начальником... Був людиною, яка простягнула руку у важкий момент і запропонувала роботу та стабільний заробіток. На жаль, декілька років тому наші з Ігорем шляхи розі-йшлися... Але Ігор назавжди залишиться у моїй пам’яті незламним борцем, патріотом та професійним журналістом і наставником.

Сергій Гуцалюк:

— Ігор Столяров — журналіст, українець, борець. Один з тих, хто ще з кінця 1980-х бився за Свободу України в Одесі. Всі події, які з того часу відбувалися в місті, без його висвітлення не проходили. Його життєвий шлях завершився. Він багато зробив у цій боротьбі. Нам разом випало цю боротьбу вести. Вічна пам’ять тобі, друже!

Ольга СІРА.

Одеська регіональна організація Національної спілки журналістів України і редакція газети «Чорноморські новини» глибоко сумують з приводу передчасної смерті колеги

Ігоря Петровича СТОЛЯРОВА

і висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Вічна і світла пам’ять!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net