Переглядів: 195

Як «не розсипатися» в умовах стресу

Російсько-українська війна дуже вплинула на психічне здоров’я наших співвітчизників: тих, хто воює, хто пережив обстріли, хто виїхав за кордон, хто потрапив в окупацію, хто залишився вдома, але мусить адаптуватися до відключень електроенергії та загрози ракетних атак.

Війна становить серйозний виклик для нашої нервової системи. Через російську військову агресію ми постійно перебуваємо в стані страху, переживаємо потенційно травматичні події та приймаємо важливі рішення для виживання. Все це може суттєво впливати на  психологічне самопочуття.

Психологи органів пробації намагаються забезпечити психічну підтримку та  збереження ментального здоров’я  засуджених.

Ментальне здоров’я — це здатність протистояти життєвим стресам і негараздам, продовжувати продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Саме ментальним здоров’ям зараз називаємо вміння справлятися з інформацією. Але насправді ментальне здоров’я — це і психічне здоров’я.

Психолог є найпершим порадником для суб’єктів пробації щодо ментального здоров’я. Як «не розсипатися» в умовах постійного стресу? Як захистити та зберегти своє ментальне здоров’я? Ці питання найчастіше звучать. Але ми не можемо убезпечитися стресу, ми можемо лише навчитися швидше відновлюватися від наслідків його впливу. І це надзвичайно важливо сьогодні, в час постійної тривоги за своє життя та життя рідних.

Головна порада — дотримуватися інформаційної гігієни: не залучатися емоційно у різні фейки та наративи, які, на перший погляд, можуть здаватися досить логічними. По-друге, повернути у своє життя планування. Більшість українців нині не тільки перестала планувати, а й навіть мріяти. Однак люди, які не планують життя, не ставлять цілей, починають жити минулим, автоматично втрачаючи своє життя тут і зараз.

Для збереження психологічного стану треба розвивати навички самодопомоги. Якщо ж вони не допомагають, потрібно звертатися за професі-йною допомогою.

Всі українці під час війни проходять ситуацію психологічної травматизації. Але якими  ми вийдемо із пекла війни залежить від усвідомленості за зусиль кожного.

Малиновський районний відділ
філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області.

На правах реклами.

Такелажні вироби, зокрема стропи, є важливою частиною вантажних, будівельних та інших робіт. Стропи бувають різних видів — текстильні, канатні або ланцюгові, їх використання залежить від типу виконуваних робіт. Купити стропи в Одесі можна на цьому сайті, є доставлення по Україні. Компанія є виробником стропів, ціни дуже привабливі.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net