№ 23 (22501) четвер 13 червня 2024 року

Переглядів: 147

Заради миру, Європи та життя

Із виступу Президента України Володимира Зеленського в Бундестазі

Дорогий німецький народе! Кожен і кожна, хто відчуває, що війна — це неправильно. Усі, хто так само, як і українці, переконаний, що війна — це злочин проти життя, і хто всім серцем хоче, щоб Україна найскоріше прийшла до миру, хто підтримує нас — наших людей, українські сім’ї, українську державу, наш захист. Насамперед я хочу всім вам сьогодні подякувати — подякувати за те, що людяність у ваших серцях перемагає. Ось чому Німеччина не залишилася осторонь болю і страждань українців. Звичайні люди, різні німецькі міста, землі й громади — ви допомагали й ви допомагаєте.

Я дякую тобі, Німеччино!

Сьогодні це моє звернення присвячене всім вам. І тим, хто наділений владою, і тим, хто на-діляє владою. Усім, хто береже у своєму серці людяність, а отже, залишається вірним мрії про мирну Європу. Європу, яка більша, ніж ми всі з вами. Яка пам’ятає досвід сотень поколінь, що жили на нашому континенті й більшості з яких, на жаль, не судилося жити в мирі. І саме тому такої великої сили набула мрія, мрія про Європу, якій треба бути континентом культури, треба бути континентом людей, треба бути континентом без війни.

Переглядів: 152

Єдині в обороні та відновленні

«Найкраща відбудова — та, яку не потрібно проводити», — наголосив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час Конференції з відновлення України, яка 11–12 червня проходила у Берліні під гаслом «Єдині в обороні. Єдині у відновленні. Сильніші разом».

А щоб зменшити те, що доведеться відновлювати через руйнівну дію агресивної росії, пан канцлер анонсував поставку у найближчі тижні і місяці третьої системи Patriot, установок IRIS-T та Gepard, ракет і боєприпасів. А ще закликав присутніх на конференції підтримати німецьку ініціативу щодо посилення україн-ської ППО «всім, чим можете».

Переглядів: 135

Поради і пріоритети

Час від часу у мережі з’являються карти із зображенням вибухів ракет, випущених по нашій країні та по Ізраїлю. Зовні особливої різниці нема, хоча руйнівну силу московської зброї (ракет, бомб та «шахедів»-камікадзе) не порівняти з напівкустарними виробами терористів ХАМАСу. Але річ, зрозуміло, не в техніці. І навіть не в масштабах руйнувань. А в тому, як на те, що відбувається, реагує світ. А реагує він по-різному.

Категорична ініціатива

На початку нинішнього тижня Рада Безпеки ООН вкотре проголосувала за припинення ізраїльської операції проти терористів ХАМАСу. «За» проголосували всі, крім росії, яка утрималася. Представники кремля пояснили, що утрималися вони не з принципових міркувань, а для того, щоб не сваритися з арабами, які попередньо схвалили американську ініціативу.

Переглядів: 161

Італійські перлини на одеській сцені

Італія завжди була близькою за духом одеситам. І це не випадково. Італійці — серед тих, хто будував наше місто, займався торгівлею, мореплавством, збагачував культурну, мистецьку спадщину Одеси.

Талановиті італійські зодчі доклалися до творення нашого міста саме таким, яким ми його любимо. Дух Італії витав над одеською землею, втілюючись в архітектурні шедеври братів Фрапполі, Бернандацці та Карла Боффо. Нашому місту притаманний сонячний італійський темперамент і південний шарм. Тут лунала італійська мова та італійська музика, якою ми захоплюємося й досі.

Одеську національну оперу з Італією історично пов’язують потужні культурно-мистецькі зв’язки. І нині значну частину її репертуару складають твори італійських композиторів.

Театр співпрацює із продюсером агенції «Opera Production C. D.» Енріко Копеде, продюсером і режисером Антоніо де Лючія, диригентом та педагогом з вокалу Массімо Мореллі.

Переглядів: 122

Вибори до Європарламенту: обнадійливі результати

У 27 країнах, які входять до Європейського Союзу, 6–9 червня пройшли вибори до Європарламенту. І хоча головна ознака цих виборів — відчутний успіх правих популістів, схоже, за попередніми результатами, вже стає зрозуміло, що у цій інституції таки збережеться проукраїнська більшість: три найбільші політичні групи залишаються незмінними і разом отримають 403 мандати із 720 у новому скликанні ЄП.

Переможниця виборів — правоцентристська Європейська народна партія (European People’s Party), очільницею якої є Урсула фон дер Ляєн, — отримує 185 місць. На другій позиції — Прогресивний альянс соціалістів і демократів (S&D), який здобуває 137 мандатів. На третьому — об’єднання лібералів «Оновлюючи Європу» (Renew Europe) — 79.

Переглядів: 137

Мир і справедливість

Значення історичної пам’яті я усвідомив іще змалечку, коли моя Мати розповідала мені, як кращі хлопці села пішли в УПА воювати з радянським окупаційним режимом. Згодом я зустрівся з останніми засудженими воїнами УПА в таборі суворого режиму на Уралі, коли сам як дисидент й «особливо небезпечний державний злочинець» був засуджений на 12 літ позбавлення волі.

Завдяки історичній пам’яті кожне покоління українців перебирає в попереднього естафетну паличку боротьби і передає її наступному. Це така українська «естафета спротиву», і без неї ми не були б спроможні подолати російського Голіафа. Це — перша моя теза.

Переглядів: 140

Херсон. Свідчення з окупації

В Одесі презентували рукотворну книгу свідчень херсонців з окупації «Lament of Kherson region», створену за середньовічними технологіями в Естонії.

Окупація Херсона із 3 березня по 11 листопада 2022 року стала для його мешканців величезним випробуванням духу та волі, перевіркою на справжній патріотизм, завдяки якому і здобувається перемога.

Переглядів: 147

Світ, де існує тільки література

Такими видаються європейські книжкові ярмарки молодій українській письменниці Марії Манько, яка ділиться своїми враженнями від літературних форумів Німеччини, Польщі, Італії та інших країн.

— Моя перша книжка (тоді я ще використовувала псевдонім Маша М.) вийшла в Одесі у 2012 році. Називалася вона примітно: «Ніч поцілунків, або Одеський Декамерон». Про що могла писати 22-річна студентка Одеського національного медичного університету? Про своїх ровесниць, їхні любовні пригоди, радощі та біди дівчат, які тільки нещодавно вийшли з підліткового віку. Але виявилося, що описані історії знайшли відгук не лише у молоді. Навколо цієї маленької книжечки виникла велика полеміка в соцмережах, яка відлунила навіть у засобах масової інформації. Така реакція стимулювала мене продовжити літературну діяльність. Зараз уже маю кілька різножанрових романів як у друкованому, так і в онлайн-форматах. Деякі навіть відзначені дипломами на міжнародних конкурсах.

Переглядів: 146

На сивій бороді — відображення часу

Нещодавно у видавництві «Фенікс» (Одеса) вийшла у світ поетична збірка Павла Козленка «На сивій бороді відображення часу».

Ім’я цього автора добре відоме не тільки землякам-одеситам та балтянам. Але з такої гарної нагоди коротко нагадаю про нього.

Переглядів: 139

Двічі живий

7 червня у відділі краєзнавства «Одесика» Одеської національної наукової бібліотеки у рамках XХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася творча зустріч «Двічі живий» з письменником Віталієм Запекою.

Віталій Запека (народився 1967-го в Полтаві) — доброволець, учасник російсько-української війни з позивним «Спілберг». У 2015—2018 роках в АТО, а з перших днів повномасштабного вторгнення — знову в лавах ЗСУ. Командир відділення РПГ. На початку квітня цього року отримав поранення. До війни працював фотохудожником. Під впливом пережитого відчув, що має розповісти про себе та своїх побратимів, а також про все, що з ними відбувалося. Українською почав писати у віці 50 років. Автор пронизливих творів про російсько-українську війну. Лауреат міжнародної літературної премії «Воїн світла». Сьогодні в його активі — сім книжок.

Переглядів: 147

Міфи і правда про енергетику

Люди люблять теорії змов, а в нашому суспільстві ця лю бов особлива. Змови дають можливість легко пояснити виникнення складних проблем і в такий спосіб пропонують прості шляхи їх рішення: варто усунути якогось злого генія — і проблему буде розв’язано.

Соціальні мережі значно спростили поширення інформації — як правдивої, так і оманливої чи маніпулятивної. Так само соціальні мережі спрощують поширення зрад і змов проти «маленького українця».

Переглядів: 124

Як «не розсипатися» в умовах стресу

Російсько-українська війна дуже вплинула на психічне здоров’я наших співвітчизників: тих, хто воює, хто пережив обстріли, хто виїхав за кордон, хто потрапив в окупацію, хто залишився вдома, але мусить адаптуватися до відключень електроенергії та загрози ракетних атак.

Війна становить серйозний виклик для нашої нервової системи. Через російську військову агресію ми постійно перебуваємо в стані страху, переживаємо потенційно травматичні події та приймаємо важливі рішення для виживання. Все це може суттєво впливати на  психологічне самопочуття.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net