Переглядів: 132

Свято рідної книги

Уже завтра, 7 червня, стартує «Інтелект-форум 2024», у рамках якого відбудуться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та  Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «V ОдесаБібліоСаміт». Більшість заходів із широкої програми форуму проходитимуть на території його господині — Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Пастера, 13).

Проведення цього загальнонаціонального заходу, підкреслюють його організатори, є свідченням того, що повномасштабна ворожа агресія не здатна зупинити культурно-мистецький рух у країні. І в ці дні Одеська національна наукова бібліотека вже вкотре стане місцем зустрічі книголюбів, письменників, фахівців видавничої справи, науковців, літературознавців, мистецтво-знавців, ілюстраторів книги, бібліотечних фахівців і широкої громадськості.

Мета XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» — сприяння відродженню і розквіту культури в Україні, утвердження національної ідентичності українського народу та популяризація державної мови, що набуває надважливого значення у час війни. Виставка-форум покликана також стимулювати розвиток книговидавничої справи та книгорозповсюдження, сприяти промоції та репрезентації сучасної української книги, вихованню культури читання на кращих зразках вітчизняної та світової літератури в українському перекладі, поповненню бібліотек Одещини сучасною книжковою продукцією.

На нинішній виставці будуть представлені новодруки  близько 60 вітчизняних видавництв з різних регіонів України, серед яких столичні «Наукова думка», «Нора-Друк», «Мистецтво», «Либідь», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Наш формат» та інші, а також знані видавці з Івано-Франківська, Сум, Тернополя, Львова, Миколаєва, звісно ж, наші, одеські, а ще — гості з Риги «Baltija Publishing. Відбудуться презентації наукових, навчальних, історичних, краєзнавчих видань, художніх творів різних жанрів для дітей і дорослих, класичних і сучасних іноземних творів у перекладі  українською.

Фахова дискусія з питань державної мовної політики та книговидання відбудеться за «круглим столом» за участі Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя (п’ятниця, 14.00, Пастера, 13).

Упродовж трьох днів на відвідувачів чекають майстер-класи, творчі майданчики за участі представників провідних видавництв України, літературознавців, мистецтвознавців, бібліотечних спеціалістів, промоакції, автограф-сесії.

Яскравими подіями стануть творчі зустрічі  з відомими українськими письменниками, істориками, громадськими діячами.

У п’ятницю:

– прозаїком, філософом, публіцистом, автором тридцяти книг, які стали українськими бестселерами,  лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка і відзнаки «Золотий письменник України» Мирославом Дочинцем та презентація його творчого доробку (початок о 12.00);

– поетом,  лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, засновником поетичної серії  «Зона Овідія» Тарасом Федюком (14.00);

– письменником, белетристом, багаторазовим лауреатом конкурсу «Коронація слова», лауреатом відзнаки «Золотий письменник України» Андрієм Кокотюхою (15.30);

– письменником, фотохудожником, добровольцем, бійцем батальйону «Полтава» Віталієм Запекою та презентація його книжки «Ковбасокрад в Раю» (14.00).

Відбудуться також презентації монографії директора КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник» Влади Литовченко та Валентини Дем’ян «Нематеріальна культурна спадщина як найголовніший інструмент збереження української нації» (12.00) та низки інших краєзнавчих досліджень.

Члени Національної спілки кінематографістів України Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов та продюсерка Валерія Борщевська представлять військові детективи  про російсько-українську війну та книжку про життя і боротьбу Героя України Василя Стуса (15.30).

У суботу, 8 червня, об 11.00 розпочнеться Виїзне свято української книги у місті Чорноморськ.

А тим часом в Одесі триватиме мистецький ярмарок і продовжаться зустрічі зі знаними письменниками.

Зокрема, об 11.30 — творча зустріч з Миколою Сенченком, директором Книжкової палати України ім. І. Федорова, доктором технічних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України.

О 12.00 — свою нову книгу «261 кущогроно у мові українців=русів=антів=князя Богдана Гатила. Майже монографія» презентуватиме відомий український письменник, мовознавець, просвітянин, громадський діяч, лауреат низки літературних премій Олекса Різників.

О 14.00 розпочнеться творча зустріч з письменником, заслуженим журналістом України, лауреатом премій ім. Степана Олійника, ім. Івана Франка та Літературно-наукового конкурсу ім. Воляників-Швабінських Фундації Українського Вільного Університету Романом Кракалією.

Відбудеться багато інших цікавих презентацій як в Одеській національній науковій бібліотеці, так і в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського, Одеській обласній бібліотеці для юнацтва, Центральній міській бібліотеці ім. Івана Франка, Центральній міській дитячій бібліотеці ЦМБС для дітей міста Одеси.

У рамках традиційного книжкового конкурсу «Краща книга виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 2024» будуть відзначені дипломами оргкомітету кращі книжкові новинки та видавничі проєкти 2023-2024 років.

Учасники виставки-форуму візьмуть участь у благодійній акції, спрямованій на поповнення фондів бібліотек Одещини та підтримку морального духу і психологічного стану військових, — Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна».

«Інтелект-форум 2024» проходить під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України, Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Книжкової палати України імені Івана Федорова за сприяння Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад.

До організації заходів виставки-форуму долучилися давні друзі, партнери та спонсори ОННБ: ДУ «Український інститут книги», ГО «Український клуб Одеси», ПАТ «Єнні Фудз», ВГО «Бібліополіс».

Повна програма форуму та представлення його учасників — на сайті книгозбірні: http://odnb.odessa.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net