Переглядів: 107

Про тарифи і податки

З першого червня в Україні зросли ціни на електроенергію, нас попереджають: довготривалі відключення світла — надовго. Найближчим часом зростуть ціни і на пальне, прогнозується підвищення податків.

Які зміни чекають на українців найближчим часом — у матеріалі, підготовленому журналістами ТСН.ua.

Підвищення тарифу на світло

Від початку червня в Україні вартість електроенергії збільшилася майже на 64%. Відтепер новий тариф становитиме 4,32 грн/кВт для всіх споживачів незалежно від обсягу споживання і діятиме до кінця квітня 2025 року.

Тариф на світло для будинків з електроопаленням

Рішенням уряду також передбачено зміни для побутових споживачів, у будинках яких встановлено електричне опалення. Для них діятиме окремий тариф: споживання до 2000 кВт на місяць — 2,64 грн/кВт; понад 2000 кВт на місяць — 4,32 грн/кВт.

Як зміниться нічний тариф на електроенергію

Побутові споживачі, які встановили у своїх будинках двозонні лічильники, в нічний час, із 23.00 до 07.00, можуть споживати електроенергію за пільговим нічним тарифом. Він становить 50% вартості звичайного тарифу. Від 1 червня 2024-го за спожиту вночі електроенергію платитимуть 2,16 грн за кіловат.

Як повідомила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук, додаткові кошти від населення, які отримають енергетики за рахунок підвищення тарифу на електроенергію, будуть спрямовані на ремонтну кампанію та відновлення державної генерації. За її словами, це вимушений крок, на який пішла держава через значні втрати в енергосистемі після ворожих обстрілів.

Відключення світла по 10 годин

Член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк попередив, що українцям слід бути готовими до того, що взимку відключення світла можуть тривати 10 годин. Наразі ситуація в енергетиці надскладна, адже рф завдає прицільних ударів по енергосистемі.

За його словами, підвищення тарифів на світло не врятує ситуацію. «Підняття тарифу на електроенергію не дасть можливості все одно 2024-го бути 24 години на добу зі світлом. Тому що ситуація насправді надскладна. Ми її бачимо на початку літа. Вона буде взимку, на жаль, ще складнішою», — заявив він і додав, що за температури 10 градусів українці будуть зі світлом лише по 12—14 годин на добу, а по 10 годин — без нього. Таким бачить фахівець середньостатистичний сценарій цієї зими.

У Києві — найсуворіші графіки

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявив, що у Києві та Київській області діятимуть найжорсткіші в Україні обмеження подачі електроенергії. І найближчим часом ситуація не зміниться, адже графіки у столиці пов’язані з великою кількістю критичної інфраструктури. Якщо у більшості регіонів відключення світла становлять від 4 до 8 годин, то у Києві світла не буде сумарно від 9 до 12 годин на добу.

Ціни на бензин і дизель різко зростуть

В Україні найближчим часом зростуть ціни на бензин і дизель. Кабvін вніс до ВР проєкт закону про підвищення акцизів на цей вид продукції.

Підвищення акцизів, відповідно і цін на паливо, відбуватиметься в кілька етапів. Перший — уже в липні. Планується збільшити розмір акцизів на бензин до 359 євро за 1000 л (+68,1%), на ДП — до 330 євро за 1000 л (у 2,36 раза), а на пропан-бутан (LPG, автогаз) — до 277,00 євро за 1000 л (у 5,32 раза).

Таким чином, ціна на бензин зросте до 57 грн, ДП — до 55 грн і більше. Найбільше підвищення цін очікується на автогаз.

Податки: скільки доведеться платити і що чекає на ФОПів

Вже цього року в Україні можуть підняти ставки на основні податки — таке рішення підготували в уряді. А від 2025 року податки підвищать і для фізосіб-підприємців.

Однак в уряді досі офіційно не проголосували законопроєкт, щоб скерувати його на розгляд до Верховної Ради.

Підвищення військового збору

Військовий збір в Україні підвищать від 1,5% до 5%. Це найсуттєвіше підвищення. Такий збір — фактично частина податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Крім того, його треба буде платити під час продажу нерухомості, купівлі предметів розкоші.

«Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоби всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети», — повідомило джерело в уряді.

Підвищення ПДВ

В уряді планують підвищити і податок на додану вартість (ПДВ). Зараз ставка перебуває на рівні 20%.

«Точне рішення, на яку суму треба підвищити податок, поки що не ухвалили — або на 2%, або на 3%. Не менше», — повідомив співрозмовник в уряді.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net