Переглядів: 107

Тренерський почерк Пасічника

Як ми уже повідомляли, нещодавно відбулася відкрита першість Одеської області зі спортивного багатоборства на честь громадсько-політичної газети «Чорноморські новини». Натхненник змагань і їх головний арбітр — заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Микола Пасічник.

Микола Антонович регулярно організовує турніри серед вихованців і своєї школи, й інших шанованих тренерів, аби вони помірялися силами, продемонстрували нові прийоми боротьби, які освоїли на заняттях, а ще — весело і смачно (бо у фіналі особисто готує учасникам змагань богатирську кашу) провели дозвілля після змагань.

Цього разу до змагань долучилося 52 вихованців фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», спортивного клубу поліції «Патріот», ГО «Дбайливе серце». 22 із них здобули перші місця у своїх вікових і вагових групах.

Утім, того дня усі стали переможцями, на чому й наголосив у своєму вітальному листі редактор «Чорноморських новин», заслужений журналіст України Іван Мельник:

«Шановні учасники турніру! Вітаю вас з вашою головною перемогою, якої ви всі досягли, незалежно від місць, які сьогодні посіли!

Ваша перемога в тому, що ви обрали правильний спосіб життя — обрали спорт. Бо спорт — це хороший вчитель. Він дисциплінує, він — виховує. Він дарує насолоду перемог, а також вчить витримки, навіть тоді, коли зазнаєте невдачі.

І головний урок, який дає вам спорт, — ви піднімаєтеся, враховуєте допущені помилки і рухаєтеся далі.

Цей урок знадобиться вам у житті, ким би ви не стали у майбутньому. Бо у будь-якій професії дисципліна, відповідальність за себе і за того, хто поруч, повага до партнера (адже спорт — це ще й чіткі правила поваги до того, хто стоїть супроти тебе) — це ті правила, які мають значення скрізь: і в буденних стосунках з усіма людьми, які вас оточують, і з батьками, які подбали про те, що ви маєте можливість займатися у цій секції, і, безумовно, з наставниками, котрі піклуються, аби з кожним заняттям ви ставали мужнішими, мудрішими, відповідальнішими…».

До речі, про батьків, які дбають, щоб їхні діти росли здоровими. Троє братів і дві сестри із родини Тимофєєвих-Рябіних уже багато років є вихованцями Миколи Антоновича Пасічника і його колишнього учня, а нині також тренера — Кирила Вікторовича Калашлинського. Мама Валентина Володимирівна активно вболівала і підтримувала своїх Анну й Анастасію, Івана, Олексія і Матвія, які у підсумку показали дуже хороші результати і які, за словами їхніх тренерів, мають гарні спортивні перспективи (усі вони — на фото з улюбленим наставником).

Ще одна сім’я, яку бачите на світлині, Ілля та Ірина Халдай і їхні діти Артем та Арина — постійні учасники змагань. Батьки — як помічники і меценати в організації турнірів, а діти — як дуже вправні і сумлінні вихованці.

Цікавлюся у мами, як вона наважилася відправити дочку на борцівський килим.

— Насправді, — каже пані Ірина, — ми шукали тренера для сина. Це було два роки тому, коли почалося повномасштабне вторгнення ворога на нашу землю. Тоді ніщо не працювало. Артемові було сім років, ми хотіли, щоб він тренувався, розвивався, мав можливість безпосередньо, що називається, наживо, спілкуватися з ровесниками. Знайомі порадили звернутися до Миколи Антоновича, який, за їхніми словами, дуже хороший наставник і який, попри всі виклики, не припинив занять з дітьми. Так ми й прийшли в клуб. І ні на мить не пошкодували! Ба більше: шукали тренера для сина, а в підсумку донька (тоді їй було п’ять) настільки захопилася боротьбою, що тепер це її ціль — досягти спортивного успіху.

— А тренування не занадто виснажують таких, ще доволі малих дітей? Як це позначається на їхньому навчанні? — допитуюся.

— Та що ви, навпаки! Вони стали набагато дисциплінованішими, відповідальнішими. Намагаються все у школі робити якнайкраще, щоб перед тренером не було соромно. Микола Антонович для них безсумнівний авторитет. І не тільки у спорті. Він має справжній хист вихователя, вчить своїх підопічних бути гідними, відповідальними людьми. За що йому величезне дякую від усіх батьків!

Як уже мовилося, після змагань і вручення медалей на юних спортсменів чекала традиційна богатирська каша від Миколи Антоновича Пасічника і цукерки від «Чорноморських новин».

Ольга СІРА.
Фото Володимира ПАВЛІЧЕНКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net