Переглядів: 137

Адвокатська місія Церкви

Ми знаємо, яким важливим є кожен голос адвокації України у різних куточках світу. Ще один такий потужний голос на захист України й українців прозвучав у Римі під час 79-ї Генеральної асамблеї Єпископської конференції Італії, що відбулася 20–23 травня.

«Україна потребує підтримки демократичного світу», — закликав владика Михайло Бубній, екзарх Одеський та голова Патріаршої комісії у справах монашества, який за дорученням блаженнішого Святослава був делегатом від Української греко-католицької церкви.

У зверненні до італійського єпископату владика Михайло подякував за «постійну підтримку України, зокрема за співпрацю з УГКЦ та сприяння у душпастирських і гуманітарних проєктах УГКЦ», за опіку над сотнями українських біженців, і закликав «бути голосом правди про Україну».

Розповідаючи про війну, він зазначив: «На жаль, передбачуване швидке завершення цього жахливого повномасштабного вторгнення Росії на територію незалежної держави України не справдилося, і сьогодні триває вже третій рік, як Україна великою ціною і жертвою тисяч її громадян, які полягли на полі бою чи були просто невинно вбитими, виборює свою незалежність і право на існування як окрема держава — зі своєю мовою, традицією та культурною спадщиною, водночас захищаючи демократичні європейські цінності та принципи у Східній Європі».

Владика вказав на ідеологію «русского міра» як на джерело геноцидної війни проти українського народу, розповів про закриття греко-католицьких храмів на окупованих територіях та переслідування священників.

«Дехто із вас, у тому числі і його еміненція кардинал Дзуппі, відвідали Україну в час війни і на власні очі побачили це жахіття, яке несе зі собою нова, штучно створена в Росії ідеологія, так звана «доктрина русского міра», що пропагує у ХХІ столітті нову російську імперію з елементами месіа-нізму на засадах поглинання національних меншин, насаджуючи свою мову, культуру, релігію... Дозвольте навести вам конкретний приклад наслідків цієї ідеології в моєму екзархаті. Перше, що роблять росіяни на окупованих територіях, — це заборона будь-яких національних символів України, нашої мови, Церкви — аж до заборони харитативних організацій, зокрема «Карітасу Україна» та «Лицарів Колумба». Я вже не кажу про громадські організації, які плекають українську мову та культуру...» — наголосив владика Михайло.

Він закликав присутніх зрозуміти, що «...сьогодні в Європі народжується новий Гітлер. Будьмо обережні! Росія роззброювала Україну понад 30 років, аж поки 24 лютого 2022-го розпочала повномасштабне вторгнення. Пам’ятаєте: на початку 2022 року російський уряд запевняв нас, що не нападе на Україну? І що сталося через місяць? Вночі він запустив ракети. Сьогодні ми є цього свідомі і знаємо, що не можемо вірити жодному слову нинішньої російської влади».

В умовах війни, зазначив владика, незважаючи на виклики, кожна парафія та душпастирський осередок УГКЦ перетворилися на гуманітарні центри допомоги людям, де кожен може знайти місце для молитви і підтримки.

Завершуючи свою промову, владика Михайло сказав: «Від імені його блаженства Святослава насмілюся просити вас, дорогі співбрати у єпископстві та учасники цієї асамблеї, бути адвокатами України, говорити правду про війну в Україні, відважно стати на захист тих, хто страждає і кого вбивають та заперечують його право на існування».

Потужні й мудрі слова!

Ярослава РІЗНИКОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net