Переглядів: 154

І фоторепортер, і фотохудожник

У тодішню «Чорноморську комуну» ми з Олегом Владимирським прийшли майже в один час. Я, закінчивши факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка, як кореспондент сільгоспвідділу освоював лани й ферми найбільшої в Україні за територією Одеської області, а він, історик за фахом і виконавець однієї з головних ролей у фільмі «Довгі проводи» знаменитої Кіри Муратової, де знявся ще старшокласником, попервах працював над випуском газети, а невдовзі почав опановувати ази фоторепортерства. Тож, можна сказати, у журналістиці ми ставали на ноги разом.

Бувало, разом готували до друку матеріали, не раз удвох, а то й чисельнішим десантом вибиралися у відрядження, знайомлячись з нашим прекрасним краєм і його прекрасними людьми. Деякі з них, як-от світлої пам’яті заслужений лікар України Роман Васильович Лиманський і голова тоді ще Фрунзівської райдержадміні-страції Ігор Іванович Стебловський, ставали нашими спільними друзями на все життя.

То було сорок років тому. Нині Олег Владимирський — знаний фотожурналіст і фотохудожник, ба більше — викладач цієї справи в Національному університеті «Одеська юридична академія». Звісно, для студентів він — Олег Володимирович, а для мене, як і для більшості працівників «Чорноморських новин», — той же Олег, Олежик, Олежка. Висококласний колега по нелегкому, але такому цікавому й потрібному ремеслу і надійний товариш на звивистому, вибоїстому, а тепер ще й розбомбленому війною шляху.

До свого 70-річчя (у що важко повірити, бо ні той, хто знає завжди стрункого, моторного, моложавого Олега Владимирського давно, ні той, хто зустрівся з ним уперше, 70 йому ніколи не дадуть) ювіляр презентував у бібліотеці імені Михайла Грушевського виставку під трохи дивною для непосвяченого назвою «Пряма фотографія». Чому «пряма», а не якась інша? Виявляється, так іменується один з напрямків фотомистецтва, що ґрунтується на відображенні подій, явищ і людей у реалістичній, документальній манері й настільки об’єктивно, наскільки це дозволяють технічні засоби, і саме цей напрямок найбільше вподобав майстер. До речі, це вже восьма його персональна фотовиставка, а ще ж долучався до колективних, яких і не злічити.

Не кожен здатен підкорити такий ритм життя, який обрав для себе і якого у свої вже 70 дотримується наш колега. 23 травня — відкриття виставки, 24-го — у день народження — редакційне відрядження до Доброслава, 25-го — заліки-іспити із фотосправи… І так щодня. У роботі, у творчому пошуку. З незмінним другом-фотоапаратом через плече. Так і тримати!

Іван МЕЛЬНИК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net