Переглядів: 157

Час української ідеології

В Одесі відбулася презентація видань проєкту «Книгарня бандерівців»

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека названа на честь Михайла Грушевського. Відомо, що цей видатний історик прагнув до наукової об’єктивності, позитивізму, але при тому залишався на ґрунті українського світогляду.

Останніми десятиліттями бачимо неоковирні за-клики «деідеологізувати», «деполітизувати» історію та інші галузі гуманітаристики, включно з педагогікою. Це неможливо! Не існує жодної об’єктивності взагалі. Це веде до космополітизації, чим неодмінно користуються наші вороги, впускаючи у безідейний вакуум свої концепти. Українська наука тим і відрізняється від інших, що вона має бути не просто територіяльною, а культурно-світоглядно українською, захищаючи позиції, інтереси, світогляд Української Нації. Це чудово розуміли видатні послідовники М. Грушевського у новій українській історіографії Я. Дашкевич та Я. Ісаєвич. Будь-які ідейки про «без політики», що вже стільки лиха наробили українському національному організму, мають бути відкинуті як шкідливі.

Подвійно шкідливий аполітичний безідеологізм у такому проблемному для українців місті, як Одеса, де тривалий час постулюються тези про, мовляв, космополітичний, аполітичний, загальновідкритий сутністний образ міста. Це призвело до тяжких наслідків зросійщення, що важко долається до сьогодні.

Тому символічно, що саме у бібліотеці імені Михайла Грушевського відбулася презентація низки видань «Книгарні бандерівців», що якраз спрямовані на подолання безідеологічності, аполітизму, виховання чітких світоглядних орієнтирів, без яких аж ніяк неможливо перемогти у кривавій війні з одвічним московським ворогом та подолати інші небезпечні виклики, здобути справжню незалежність Української Соборної Самостійної Держави.

На зустріч прийшли представники різних генерацій. Передусім потішила присутність молоді, курсантів Академії внутрішніх справ, студентів інших університетів Одеси. Всі вони отримали примірники газети «Шлях перемоги». Відвідали цей захід і представники міської бібліотечної системи для дорослих. Були ветерани українського національного руху в нашому краї, зокрема Галина Дольник, яка вже багато років поширює українські видання у знаній «Книгарні-кав’ярні».

Дистанційно перед зібранням виступив Віктор Рог, директор Української видавничої спілки — видавничого дому імені Юрія Липи. Він розкрив завдання проєкту, окреслив подальші плани. Модератор, а ним був автор цих рядків, наголосив на важливості української ідеології для Перемоги, на опертя на інтелектуальний доробок наших видатних ідеологів, на врахування досвіду інших держав, як-от Ірландії та Іспанії, що викликало жваву реакцію присутніх. А ще наголосив на важливості видання збірника афоризмів видатних українських націологів «Орієнтири», бо часто їхні слова приписуються іншим або неточно цитуються. Говорили і про класичні праці М. Сціборського, Д. Донцова, Ю. Вассияна, Ю. Липи, менш відомі Є. Онацького та інших. Коротка інформація про ці видання розміщена на сайті: https://ounbooks.com.

Особливу увагу присутніх привернули аспекти, пов’язані з Одесою та півднем України. Насамперед — це «Чорноморська доктрина» Юрія Липи. Окрім автора цих рядків з цієї проблематики виступила біографиня Юрія Липи Світлана Кучеренко, яка розповіла про маловідомі факти життєпису видатного одесита.

Під час зустрічі я як модератор щоразу ставив донцовське питання: «За яку Україну?». Це питання фундаментальної ваги!

Було помітно, що зустріч зацікавила, що згадані книги будуть придбані або взяті для прочитання у бібліотеках. Сподіваємося, що ця зустріч стане однією з численних цеглинок, які кладемо у фундамент нашої Перемоги. А повна перемога — це побудова Української Національної Держави. Ось за таку Україну і варто боротися!

Олександр МУЗИЧКО,
доктор історичних наук.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net