Переглядів: 124

Чілдрен кінофест-2024: амбасадор, журі і фіналісти

11-й фестиваль кіно для дітей і підлітків Чілдрен кінофест, який, нагадаємо, пройде 31 травня — 9 червня (див. «ЧН» за 23 травня), назвав почесного посла — людину, яка представляє кіноогляд у публічному середовищі, допомагаючи поширювати ключові ідеї ініціативи. Ним став Артур Логай — український актор театру і кіно, співак, переможець 8-го сезону телешоу «Танці з зірками», а ще — батько 7-річного Германа та 5-річного Льови.

«Я долучився до події в ролі амбасадора, бо це прекрасна ініціатива. Бачення та цінності фестивалю збігаються з моїми. Я хотів би, щоб нові покоління були обізнанішими в кіномистецтві та культурі, а також кіновиробництві, щоб діти знаходили себе в кіносвіті. Маю надію: якщо вже зараз розвивати в дітей любов до кіно і культури, то згодом вони зможуть розвинути й український культурний простір, який, на мою думку, цього потребує», — каже Артур Логай.

Фестиваль уже оголосив 16 фільмів-фіналістів восьмого Дитячого кіноконкурсу. У ньому беруть участь роботи юних режисерів і режисерок тривалістю від 1 до 8 хвилин. Учасники змагатимуться за грошові призи, а головне — всі фільми-фіналісти 15 червня демонструватимуться багатотисячній аудиторії Чілдрен кінофесту в кінотеатрах 10 міст-учасників та в онлайн-кінотеатрі online.childrenkinofest.com, де будуть доступні для перегляду в усьому світі впродовж 7—16 червня.

Цьогорічний дитячий кіноконкурс, оголошений восени 2023-го, зібрав майже 100 заявок від дітей із різних куточків України та тимчасових переселенців, що знайшли прихисток за кордоном. Подавалися стрічки різних жанрів: від детектива до жахастиків і навіть історії про Пса Патрона. Серед тем, яким присвятили свої картини юні режисери та режисерки, — війна й адаптація дітей за кордоном, історія, екологія, любов, дружба, а також майбутнє, космос і прибульці.

До складу журі увійшли відомі українські кінематографісти: знана за фестивальними гітами «Мокош» і «Глибока вода» режисерка анімації Анна Дудко, кінокураторка та авторка «Твоєї книги про кіно» Ольга Бірзул і кінорежисер-документаліст Роман Любий («Залізні метелики», «Зошит війни», «Небесна сотня. Зима, що нас змінила»).

16 червня на церемонії закриття фестивалю почесне журі назве найкращий український дитячий фільм, який отримає нагороду у розмірі 10000 гривень. Також будуть обрані найкращий анімаційний фільм у категорії від 7 до 10 років і найкращі ігровий та анімаційний фільми в категорії від 11 до 14 років (по 5000 гривень). Обиратимуть своїх фаворитів і глядачі та глядачки — лауреат Призу глядацьких симпатій отримає 7000 гривень. На всіх фіналістів конкурсу чекають іменні сертифікати.

Дитячий кіноконкурс — лише частина програми Чілдрен кінофесту. Для перегляду в кінотеатрах буде доступна добірка актуальних європейських фільмів для дітей і підлітків (міжнародна конкурсна програма). Для онлайн-перегляду на сайті online.childrenkinofest.com організатори підготували спеці-альну програму про тварин «Коли ще звірі говорили», до якої ввійшли гіти з попередніх едицій Чілдрен кінофесту. Серед показів, що відбудуться і в кінотеатрах, і онлайн: ретроспективна програма (анімаційний фільм «Володарі часу» 1982 року від режисера Рене Лалу та художника коміксів Мьобіуса) і показ торішнього переможця — спортивної комедії «Душа команди».

В Одесі покази відбудуться у кінотеатрі «Сінема Сіті» в ТРЦ FontanSky Center (Семафорний провулок, 4) за підтримки ініціативи «Кіномісія» від громадської організації «Культпросвіт».

Усі події фестивалю — безплатні. З питань реєстрації на покази та бронювання місць для групових відвідувань звертайтеся за телефонами 0970722868, 0674529352 або е-адресу kultprosvit@gmail.com.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net