Переглядів: 150

Життєвий стрижень Віталія Громлюка

Чи сонячним було 21 травня 1944-го? Може, й сонячним, але те сонце все ще закривали свинцеві хмари Другої світової війни. Війни, солдатом якої був Василь Петрович Громлюк. Утім, у його родині той день таки був сонячним: дружина Єфимія Григорівна народила сина. Віталія.

Дитинство і юність Віталія Васильовича Громлюка, який відзначив нинішнього понеділка славний ювілей — 80-ліття, — не було сонячним. Батько, повернувшись зраненим із війни, помер на Покрову 1945-го. Тож хлопчина, а він був шостою дитиною у сім’ї, всотував життєву мудрість від учителів-наставників, які стрічалися на життєвому шляху.

— Змалечку, — каже Віталій Васильович, — уважно придивлявся-прислухався, як поводяться люди і як їхні слова й дії впливають на тих, хто довкруж. Бо словом можна окрилити, а можна й скривдити.

Відтак уже як керівник, а багато років обіймав відповідальні посади, намагався уникати тих помилок, які принижують гідність людини, пробачав тим, хто на різних етапах життя ставив палиці в колеса.

— Коли маєш життєвий стрижень, коли розумієш, що робиш у цьому житті і який слід залишиш після себе, — неважко бути послідовним і виконувати свою справу чесно, сумлінно, — впевнений Віталій Громлюк.

І він таки був чесним, наполегливим та послідовним.

Ми живемо у час новітньої війни, розв’язаної росією на українських теренах. Але ми, навіть у найвіддаленіших селах, маємо доступ до цифрових технологій і до інформації з усьо-го світу. А тоді, у середині ХХ століття, сільські люди — громадяни СРСР — були геть безправними, не маючи навіть паспортів. І щоб здій-снити свою мрію про подальше навчання, Віталієві Громлюку довелося докласти чимало зусиль і наполегливості: після закінчення Байталівської семирічки випускник-відмінник вступив до Одеського автошляхового технікуму. Вдень учився, вночі — працював. Навчальний заклад закінчив з відзнакою й уже дипломованим спеціалістом прибув у Любашівську автоколону №24. Потім була служба в армії. Демобілізувавшись, оселився у Кіровому Комінтернівського (нині — Трояндове Одеського) району, де вже мешкав старший брат Микола, майбутній творець Трояндової республіки (на жаль, уже покійний). У тутешньому господарстві працював і токарем, і механіком, завідував автогаражем, утверджуючись як професіонал, як сумлінна й активна особис-тість. Саме тут зустрів і свою другу половинку — дружину Надію Іванівну.

А потім були роки становлення як професіонала, далі — як керівника на відповідальних посадах. За принциповість, професіоналізм і порядність Віталія Васильовича Громлюка чотири рази обирали депутатом Одеської обласної ради і шість разів — Комінтернівської райради. Він завжди виступав на захист української школи, українського слова, української церкви. Йому болить душа за те, що нині коїться в країні. Але певен, що Україна переможе і посяде гідне місце у сім’ї європейських народів.

Народившись у селі, він і сьогодні з трепетом ставиться до землі, вправно господарює на своїй ділянці. От і напередодні ювілею Віталій Васильович — давній друг і постійний читач газети — завітав до редакції з дарунками. Привіз часнику і цибулі, молодої картоплі. Зізнається, вже важкувато самому поратися на городі, а люди, хоч і сидять без роботи, не квапляться  братися за сапи-лопати, допомагати за помірну ціну доглядати городину.

Болить йому ця тема, вболіває за українську землю, за майбутнє нашої держави, яка спрадавен була житницею і яка, переконаний, попри все, такою буде завжди.

З роси і води Вам, шановний ювіляре!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net