Переглядів: 141

Недопустимі втрати

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Зроблено це для того, щоб привернути увагу світової громадськості до мас-штабів проблеми, а також для того, щоб роз’яснити і роботодавцям, і працівникам, як культура охорони пра-ці може посприяти зниженню каліцтва і смертності на робочих місцях.

Вперше цей день відзначався у 2003 році. Ідея ж його встановлення бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, проведеного американськими і канадськими трудівниками в 1989-у в пам’ять про тих, хто втратив життя чи отримав травму на виробництві.

В Україні цей день має назву «День охорони праці» і відзначається відповідно до указу президента №685/2006 від 18 серпня 2006 року

Проблеми неформальної економіки, незадекларованої праці, виробничого травматизму в умовах повномасштабної війни завдають непоправної шкоди обороноздатності країни. Подолати ці явища самостійно не під силу жодному державному органу. Тільки поєднавши зусилля всіх сторін соціального діалогу, можна досягти прогресу у зниженні рівня незадекларованої праці та травматизму на виробництві.

Темою цьогорічного Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці МОП обрала «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

Зміна погодних умов помітно впливає і на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, що посилюються через зміну клімату, включають тепловий стрес, УФ-випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, зростання трансмісивних захворювань та підвищений вплив хімічних речовин. У цей день МОП акцентує увагу на поліпшенні обізнаності людей з найкращими практиками безпеки на робочих місцях та ролі, яку відіграють у цьому роботодавці, служби охорони праці, первинні профспілкові організації.

Торік до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшло 189 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, з них — 68 зі смертельним наслідком. Через погіршення стану здоров’я зафіксовано 60 випадків, дорожньо-транспортні пригоди — 10, травмування внаслідок протиправних дій інших осіб — 11, алкогольне сп’яніння — 2 випадки. Однією з причин, через яку досить часто трапляються нещасні випадки на виробництві, є організаційна: порушення трудової та виробничої дисципліни, в тому числі через невиконання посадових обов’язків (2 випадки), невиконання вимог інструкцій з охорони праці (22), незабезпеченість засобами індивідуального захисту (1), допуск до роботи працівників без навчання та перевірки знань з питань охорони праці (2 випадки).

Завдяки таким датам, як День охорони праці, привертається увага до необхідності дотримання трудової та виробничої дисципліни на робочих місцях, а цьогоріч ще й до того, що в мовах зміни клімату міняються й вимоги до облаштування робочих місць, аби уникнути травмування чи загибелі працівників.

Для нас, в Україні, цей день набуває особливого значення, бо у час, коли багато співвітчизників втрачають здоров’я та життя через бойові дії й обстріли цивільної інфраструктури, просто недопустимими є ще й смертельні випадки на виробництві або випадки каліцтва працівників.

Головне управління ПФУ в Одеській області.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net