№ 16 (22494) четвер 18 квітня 2024 року

Переглядів: 268

Судоми імперії

З точки зору сучасності — не тільки політики, а й самої цивілізації — війна росії проти України виглядає суцільною дикістю. Адже всі у світі — і росіяни також — прекрасно усвідомлюють, що Україна росії нічим не загрожувала й не загрожуватиме, що нема ніякої реальної потреби її окуповувати і знищувати, що ця війна виснажує не тільки жертву, але й агресора, й eзагалі все це абсолютно алогічно.

Але тільки не з точки зору збереження і відновлення ім-перії. Якщо пригадати історію, імперії завжди — якщо тільки у них була така можливість — поверталися у свої бунтівні про-вінції навіть тоді, коли ті вже ставали незалежними державами. Як єврей я знаю, про що кажу. Мою історичну Вітчизну римляни знищували кілька разів поспіль і зрештою не просто вигнали звідти все населення, але й замінили її назву Юдеї на вигадану імператором Адріаном «Палестину» (імператор був окупантом не тільки Юдеї, а й Еллади, й любив різні грецькі новоутворення). Але нам ще пощастило — ми пережили наших гнобителів і дочекалися дня, коли арку руйнівника нашого храму імператора Тита мешканці сучасного Риму підсвітили кольорами прапора Ізраїлю. Народам багатьох інших завойованих чи наново відвойованих держав пощастило менше — їх просто нема. Найкращий приклад — навіть не Карфаген, а даки. Імператор Траян винищив усіх.

Переглядів: 296

Неможливе можливе

Війни уже почалися, коли президенти Вудро Вільсон і Франклін Рузвельт обіцяли берегти світ від катастроф. І намагалися вберегти, доки могли. Але атака німецького підводного човна на цивільний лайнер «Лузітанія» у 1915 році та напад японців на Перл-Харбор у 1941-у змінили громадську думку. Неможливе стало можливим.

У двох війнах ХХ століття на планеті загинуло понад сто мільйонів людей. Європейці досі дорікають США, що їхнє наполегливе небажання брати участь у битвах двічі спровокувало катастрофу. А «парасолька» Америки над вільним світом під час «холодної війни» лише відстрочила перебіг подій.

Переглядів: 234

Бавовникові лани?

Слова «бавовна» або ж «хлопок» останнім часом найчастіше можна почути в іронічних новинах про черговий вибух на російському заводі чи електропідстанції. Однак бавовництво — заняття серйозне і потрібне, яке незабаром може стати важливою частиною життя нашої області. Аграрії та експерти галузі обговорювали в Одесі перспективи вирощування бавовни на південних теренах України.

Найперспективнішим такий бізнес видається в Ізмаїльському, Кілійському та Татарбунарському районах, клімат яких цілком відповідає вимогам цієї теплолюбної культури. Такого висновку дійшли учасники наукового семінару, який відбувся у стінах Одеського державного аграрного університету.

Переглядів: 224

Для НАТО настав момент істини

Останні десятиліття Захід жив у парадигмі фукуямівського «кінця історії», де утворення, подібні до НАТО, багато хто вважав атавізмом.

Альянс поступово перетворювався на клуб демократичних країн, який займався часто не тими справами, для яких його створювали. Замість зміцнювати обороноздатність, до-цільність чого дедалі дужче підважували, НАТО поступово перейнялося змінами клімату, расово-гендерною політикою та іншими гуманітарними темами.

Переглядів: 286

Шанс на відродження Великого Лугу

Половину території Каховського водосховища вже вкрили вербові ліси

Як впливає війна на довкілля Херсонщини, чи справдилися песимістичні прогнози екологів щодо наслідків підриву Каховської ГЕС і чи потрібно відновлювати електростанцію — про це у розмові «Укрінформу» (https://www.ukrinform.ua) з членом правління Української природоохоронної групи, завідувачем кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іваном МОЙСІЄНКОМ.

Він разом з іншими науковцями досліджує ділянки Національного природного парку «Кам’янська Січ». На цій території проводили експедиції й одразу після деокупації, і після трагедії на ГЕС. Нацпарк був створений указом президента від 11 квітня 2019 року на площі 12261,14 га в Бериславському районі Херсонської області і став першим цілковито степовим серед усіх національних природних парків України.

Переглядів: 281

Затримки з доставкою газети. Чому?

Дякуємо читачам-передплатникам, які поінформували, що їм доставили із затримкою, а то й не доставили попередній номер «Чорноморських новин».

 Сталося це не з вини редакції, бо ми своєчасно готуємо газету, віддаємо її в друк і доставляємо на «Укрпошту». А от там, виявляється, чергова реорганізація. Цього разу вона торкнулася сортування і подальшого розвезення по області.

Переглядів: 281

Програма «РАЗОМ» від «Укренерго»

НЕК «Укренерго» повідомляє про старт програми «РАЗОМ» з навчання та працевлаштування майбутніх електромонтерів та електромонтерок з обслуговування підстанцій.

Компанія гарантує фахове навчання, стажування і працевлаштування з гідною оплатою праці.

Переглядів: 266

Ігор ПОРОНИК: Бути представленим у світі — у цьому завжди є сенс

У свій ювілейний рік, в умовах війни, коли більшість фонду евакуйована, колектив Одеського музею західного і східного мистецтва (ОМЗСМ) заявив про себе кількома резонансними міжнародними партнерськими проєктами — виставками творів з власної колекції у Вільнюсі та Берліні.

У першому випадку йдеться про виставку з просторою назвою — «Кімната Шедевра. Євангелісти Франса Галса з колекції Одеського музею західного і східного мистецтва», у другому — «Прелюдія: від Одеси до Берліна», на якій представлені 12 творів західноєвропейського мистецтва XVI — XIX ст., що дають загальне уявлення про різні відділи нашого музею. Остання імпреза, за задумом організаторів, була приурочена до десятої річниці російської агресії проти України та другої річниці повномасштабної війни проти нашої держави.

Переглядів: 250

І вижити, і перемогти

Коли вперше побачив картину київського художника Олександра Мельника «Перемога» (2023), то був вражений тим, наскільки вона співзвучна з моїм баченням війни.

Автор взяв за основу скульптуру Ніки Самофракійської, яка зберігається в Луврі. Нагадаю, що її знайшли на острові Самофракія у 1863 році. Без обох рук і без голови. Попри те, вона й досі вважається (і вважатиметься) найдосконалішим шедевром, який символізує Перемогу. У силуеті богині стільки життя, сили, пориву, стрімкості, що, здається, вона зустрічає вітер на корабельному носі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net