Переглядів: 172

Параною не приховати і не вилікувати

Напад терористів на багаторівневий концертний зал «Крокус Сіті Холл», розташований у російському місті Красногорську поруч із московською окружною дорогою, викликає багато питань. Як щодо безпосередніх виконавців, так і щодо замовників дикого злочину. Трьох таджиків (їх вважають групою прикриття справжніх злочинців) затримали у Брянській області, неподалік від кордону з Білоруссю. Але кремлівські пропагандисти мають свою готову версію.

Український слід

Версію підхопив, якщо сам не вигадав, нещодавно перепризначений кремлівський бандит путін. Ця версія — український слід. Так зване «вікно» на межі з окупованою зоною, яке для переходу терористів нібито підготував прихований замовник теракту. Виступаючи 25 березня перед комітетниками лу-б’янки, московський фюрер визнав, що доказів українського сліду нема. Але силовики працюють. Тобто варто очікувати, що під руїнами «Крокус Сіті Холлу» невдовзі виявлять власноручно підписаний план Зеленського, посвідчення Малюка або візитку Буданова арабською мовою.

В оточенні свого «національного лідера» керосин придумати не можуть. Російські пропагандисти користуються штампами радянських попередників, примарами «Правого сектора», лякають російське населення ім’ям Степана Бандери та всюдисущого СБУ. Ці страхи для нас, українців, є корисними. Їх слід зміцнювати й укорінювати у свідомість окупантів та тих, хто їх підтримує. А методи української контрпропаганди можуть бути різними. Одним із них чудово і доречно скористався в інтерв’ю для ICTV очільник СБУ Василь Малюк. На запитання журналістів про причетність його грізної організації до підриву Кримського мосту та ліквідації низки ворогів України на чужій території Василь Васильович відповів, що «питання поставлене за адресою, але жодним чином ми не підтверджуватимемо цього». Одне слово, недобиті вороги нехай трясуться від страху.

Щодо атаки терористів на «Крокус Сіті Холл», то тут картина зовсім інша. Схоже, у жодної сили чи організації поза росією не було можливості заздалегідь спланувати або таємно організувати масштабний терористичний акт. За винятком… російського ФСБ чи споріднених силових структур. Вочевидь, завданням було до смерті налякати російське населення і зажадати докласти всіх зусиль для продовження великої війни з Україною та «колективним Заходом». Патріотичний ентузіазм 2022 року, пов’язаний із захопленням українських територій, здувається на очах. А на порозі — мобілізація людських ресурсів, зростання податків та інші неприємні речі.

Як уже мовилося, у кремлі нічого нового для утримання влади вигадати не спроможні. Натомість є досвід 1999 року. «Лицарі плаща і кинджала» організували тоді вибухи в будинках у москві та інших містах рф, вторгнення у Дагестан і розв’язали другу чеченську війну. Це змусило Бориса Єльцина достроково скласти повноваження і фактично передати владу чекістам. Зараз кремлівська зграя намагається здійснити подібний маневр. І доки все не посипалося, передати владу іншому лідерові. Це можливо лише в обстановці політичної невизначеності, війни та розгулу терору. А «Крокус», здається, — перший акт великої вистави.

Байден кращий від Трампа

Яку роль у зміні російських декорацій збирається грати «колективний Захід», поки що невідомо. І не стане відомо до виборів президента США та часткових виборів до Конгресу. Якщо переможе Байден, «перезавантаження» відкладуть на невизначений термін, росіянам дозволять воювати в Україні безстроково. Дадуть закріпитися на окупованих українських землях. Аби тільки не допустити «ескалації». Через директора ЦРУ Вільяма Бернса вчасно попередять про підготовлені тими ж чекістами теракти. Недарма путін публічно заявив: із двох претендентів на високу посаду в США віддав би перевагу Байдену, а не Трампу.

Європейська частина «колективного Заходу», окрім Орбана, також за Байдена. Бюрократія ЄС більше за війну боїться будь-яких змін, а НАТО від неробства після «холодної війни» втратило необхідний політичний імпульс. Навчання у рамках організації проходять формально. І, Боже борони, від участі військових з’єднань Північноатлантичного альянсу у відбитті військ агресора навіть на запрошення України. Що ж до зброї та боєприпасів, то їх виділяє не НАТО, а окрема європейська країна. Голосуйте у парламентах, перемагайте на виборах і з волі народу десь через десять років дасте Україні половину із того, що вона просить.

Зміна російських декорацій для європейських чиновників і бізнесменів страшніша за розпад російської держави. З багатьох питань легше домовитися з тим, хто в курсі, а не вибудовувати стосунки з новачком. Путіна з точки зору торгових партнерів не треба міняти, а треба, наскільки можливо, оберігати від неприємностей на кшталт економічних санкцій, обмежень на імпорт західних технологій та вільного переміщення фізичних осіб європейським континентом. І десять років оберігають. Європа не зробить нічого для зміни чи оновлення російської влади, до чого б не вдавалася ця влада всередині своєї країни, як-от репресій, скільки б своїх солдатів не посилала на вірну загибель під час війни.

Єдиною людиною, яка здатна зламати звичний для Заходу формат спілкування з кремлем (тобто поступову капітуляцію) і запропонувати щось нове, є Трамп, якщо, звісно, у жовтні його виберуть американці. «Великий Дональд» — сам параноїк, тож параноїка путіна бачить наскрізь. У світі абсурду та надцінних ідей ці люди відчувають небезпеку, яка виходить один від одного. І розуміють, що гасло «Зробимо Америку знову великою!» не дуже відрізняється від мрії про єдиний радянський народ. У вигаданому світі мета виправдовує засоби. Штурм Капітолію у Вашингтоні чи розстріл беззбройних глядачів у «Крокусі» в інтерпретації параноїків не терор, а втілена справедливість. А в світі існує одна справедливість. І горе тим, хто стоїть у неї на заваді.

Не вдається досягти миру в Україні за 72 години — параноїк не чекатиме, а закидає і тих, хто на боці правди, і винних по обидва боки фронту «томагавками», як Трамп закидав Сирію. Або перетворить мою країну на радіоактивний попіл, як обіцяв холуй параноїка путіна.

Ой, ні! Нехай дідусь Байден переможе всіх. Він плутає Індію з Індонезією, але тричі подумає, перш ніж натиснути на кнопку.

Леонід ЗАСЛАВСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net