Переглядів: 222

З любов’ю до краси

В Одеському музеї західного і східного мистецтва, як уже повідомляли «ЧН» (див. номер за 8 лютого), експонувалася пам’ятна виставка робіт відомого українського фотохудожника, полеглого торік у Бахмуті героя-захисника Дениса Кривого «Краса Бузького Гарду».

Національний парк «Бузький Гард» входить до списку семи природних див України. Історія його тісно пов’язана з діяльністю Війська Запорозького. Саме тут розташовувався Гард — адміністративний центр Буго-Гардівської паланки. А неподалік проходив кордон трьох держав: Речі Посполитої, Російської та Османської імперій.

Завдяки унікальному ландшафту, сформованому виходами південних відрогів Українського кристалічного щита, ця парк має безліч скель, каньйонів та порогів і є одним із найпопулярніших місць для скелелазіння та рафтингу.

Природна краса «Бузького Гарду» торкнулася тонких душевних струн Дениса Кривого, і він присвятив цьому мальовничому куточку України багато свого часу і праці. Результатом цього стала серія фоторобіт, яка чудово зображує як стан тутешньої природи («Весняне пробудження», «Шепіт каміння», «Течія туману», «Морозний подих»), так і знайомить з господарями цієї неповторної місцини: чорним лебедем, сірою чаплею, фазаном («Степовий франт»), зайцем… Ці та багато інших птахів і тварин закарбовані у фотооб’єктиві майстра.

Високий професіоналізм і природне відчуття краси дозволили Денису Кривому створити чудові світлини зоряного неба над «Бузьким Гардом» («Симфонія зірок», «Чумацький шлях»), познайомити глядача із заповітними куточками Національного природного парку («Мандрівка в туманному світі», «Радонове озеро», «Зимовий Буг», «Місце таємниць», «Урочище Протич. Острів конвалій» та інші).

Слід нагадати, що Денис Кривий був фіналістом багатьох міжнародних фестивалів, потрапив до топ-100 кращих фотографів світу саме з роботою «Схід сонця на річці Південний Буг», його світлини публікувалися у закордонних виданнях.

Денис ставив за мету надихати й інших людей до збереження природних див України. Намагався бути найкращим, з легкістю і завзяттям здобував нові знання і навички, любив спорт.

Впевнена, що творчі здобутки цього талановитого фотомайстра гідно поповнять нематеріальну скарбницю культурної спадщини не тільки України, а й усього світу.

Вікторія БРУХАЛЬ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net