Переглядів: 267

Від Балтщини — захисникам неба

«Анаконда», «Котигорошко», «Мавка» та «Галя балувана» об’єдналися в одну маскувальну мегасітку, щоб допомогти Протиповітряній обороні Збройних сил України бути непомітною для ворога, а відтак краще виконувати свою функцію — боронити українську землю від кровожерливих зазіхань окупанта.

За створення мегасітки взявся волонтерський рух «Сіточки в Балті», про що своїм читачам розповіли тамтешні інтернет-ресурс «Ваш інтерес» і газета «Народна трибуна». Своїми матеріалами колеги поділилися і з «Чорноморськими новинами». Ми сподіваємося, що, попри певну конкуренцію на інформаційному ринку, таке поєднання публікацій двох шанованих авторок із двох ЗМІ тільки додасть авторитету обом медіа, які, попри нинішні труднощі, активно працюють, повідомляючи землякам про важливі події в житті Балтської громади, Подільського району, Одещини і всієї країни.

Ініціативу «Сіточки в Балті» волонтерки Анни Грабован (на знімку) підтримали у самому місті та 18 селах. Плели і діти, і молодь, і люди поважного віку. У вільний час і в обідню перерву, у вихідні та робочі дні.

Жителі Балтської громади зголосилися виконати замовлення, за яке не бралися інші через великий розмір маскувальної сітки. Прохання від захисників неба передав волонтер Микола Котенко. Тож 20 січня без досвіду, без матеріалів, практично без грошей (у «банці» — чотири тисячі гривень) балтяни взялися плести сітку 30 х 50 метрів. Працювали з ентузіазмом, долаючи труднощі, як технічні, так і з матеріальним забезпеченням. І таки сплели!

«Скажу чесно, було лячно і соромно не впоратися зі збором коштів. Але мала за приклад волонтерок Наталю Базелюк і Катерину Маляр, які акумулюють великі суми на підтримку ЗСУ (дівчата, ви неймовірні, захоплююся!). Отже, довелося просити про допомогу. Відкрили «банки» Пасат, Кармалюківка, Гольма, Саражинка. Кошти збирали поступово і замовляли матеріали. Це була чимала сума: всього придбали матеріалів на 80795 гривень. Та цінність нашої сітки у рази більша. Бо ж скільки в неї вкладено роботи — не злічити рук (150, 200 людей, може, й більше), — наголосила Анна Грабован і зізналася: — Ми мо-гли не звернути увагу на цю потребу. Але був факт, що підштовхнув до рішення спробувати: всі, хто приходив до кінотеатру, не ховалися в укриття. Ми вірили в сили ППО. Ми хоті-ли, щоб наші хлопці-захисники відчули й нашу силу — силу простих людей з Балти, нашу підтримку і турботу. Ми вдячні їм за життя! І хочемо захистити їх не менше, ніж вони нас».

Повністю розгорнути таку масштабну сітку можна було лише на міському стадіоні. Що й зробили учасники проєкту, побачивши результат спільної праці. Сітка складається з чотирьох частин, які за схемою з’єднали на футбольному полі. А потім у певній послідовності згорнули й завантажили у два волонтерських авто, які доставлять її до місця призначення — силам ППО Одещини.

Робота над замовленням вимагала не лише фізичних зусиль, а й творчого підходу. Сітка настільки велика, що її поділили на чотири частини, кожна з яких отримала оригінальну, символічну назву. Першу назвали «Анакондою». Як пояснює Анна, ця найбільша з усіх змій — символ страху, який мають відчувати наші вороги. Для своїх же вона — символ захисту, заступництва. Другу частину найменували «Котигорошком» — на честь казкового українського богатиря, символу сили, боротьби і перемоги. Третя — «Мавка» — уособлює бажання зберегти все живе, створене природою. Завершує мегасітку «Галя балувана» — вродлива і вередлива. Тож «Буде тобі, враже, як та Галя скаже!». Тобто буде Перемога України, переконані учасники «Сіточки в Балті».

«У цій сітці не просто міцні основа і тканина. Вона заряджена енергією людей, молитвою про захист наших синів і дочок», — підкреслює Анна Грабован.

А ще зауважує, що працювали над мегасіткою не заради рекордів, хоча її розміри таки вражають: загальна ширина — 340 метрів. Вона складається із 48 основ, які плели у різних куточках громади, а потім зшивали між собою. У самій Балті сплели 18 сіток. По дві — у Саражинці, Пасаті, Переймі, Пасицелах. Не зосталися осторонь Обжиле, Гольма, Плоске, Новополь, Волове, Козацьке, Сінне, Чернече, Оленівка, Лісничівка, Мирони, Кармалюківка, Немирів-ське, Перельоти... Спільними зу-силлями впоралися за 36 днів.

Найважливішим результатом проєкту Анна Грабован назвала навіть не стільки саму сітку з усіма її мегапараметрами, скільки процес її виготовлення, заряджений підтримкою, турботою та енергією людей. Тільки уявіть собі скільки любові вкладено у кожне із 600 тисяч (!) вічок дбайливими руками тих, хто обплітав їх тканиною.

Окремо пані Анна висловила вдячність керівництву громади за можливість користуватися приміщенням.

А голова ради ветеранів Балтської ОТГ Марія Меланич, у свою чергу, подякувала ветеранам-активістам, які, відгукнувшись на прохання, різали смужечки для сітки, а хтось зробив і посильний грошовий внесок на придбання взуття для поранених захисників, які одужують під опікою медиків військового шпиталю. Особливо вона виокремила внесок Н.О. Сапожник, А.Я. Мажарової, Т.В. Оцабріка, А.І. Заболотної, Я.Ф. Мунтян, Т.В. Цісар, С.А. Гончарука, Н.І. Васеніної, М.С. Вербецької. «І я разом з ними наближаю день Перемоги! Бережи, Боже, наших воїнів-захисників!» — побажала вона.

Сплетена сітка не лише призначена захищати військових, вона ще й символізує єдність і силу громади. «Сіточки в Балті» не згортають свою роботу. Проєкт триває.

Маємо пам’ятати, що допомога нашим захисникам — це, без перебільшення, питання нашого життя.

Ольга ЧЕРНЕНКО,
Людмила ШЕЛИХ.
м. Балта.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net