Щоб не дратувати, краще промовчати
Офіційні особи і державні медіа в росії здебільшого утрималися від публічного обговорення другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Ймовірно, вони намагалися уникнути дискусій щодо нездатності рф навіть ціною значних армійських втрат досягти заявлених диктатором воєнних цілей. Про це, з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW), пише https://flot2017.com.
Аналітики вважають, що таке замовчування продовжуватиметься принаймні до виборів у рф, після яких путіну більше не доведеться приховувати від росіян такі непопулярні заходи, як, наприклад, мобілізація.
Російське опозиційне видання «Агентство Новости» повідомило, що держтелеканали «россия 1» та «Первый канал», а також «НТВ» (належить «газпром-медіа») в ефірі 24 лютого взагалі не згадали про другу річницю путінської «СВО». Російський політичний оглядач Михайло Леонтьєв у програми «врємя» лише зазначив, що сповнилося два роки від дня початку війни, але далі цю тему не розвинув.
«ISW спостерігав мінімальну дискусію з боку російських урядовців у другу річницю початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого», — наголосили аналітики. Вони припустили, що росЗМІ та чиновники вирішили утриматися від коментарів про війну, щоб не привертати увагу до нездатності росії досягти своїх заявлених стратегічних цілей в Україні та її нагальніших завдань — захоплення всієї Луганської та Донецької області, зазнавши водночас великих втрат.
Недавнє опитування громадської думки показало, що ставлення росіян до війни проти України в останні місяці в основному залишилося незмінним. Так, більшість громадян країни-агресорки значною мірою апатичні до війни, хоча багато хто з них і не підтримує хвилі мобілізації.
«Глава рф володимир путін і російські урядовці, ймовірно, утрималися від висвітлення другої річниці вторгнення, намагаючись зберегти апатію суспільства до війни, що частково дозволяє їм продовжувати її без значної суспільної реакції», — дійшли висновку аналітики ISW.
На їхню думку, путін усвідомлює, що друга хвиля мобілізації буде дуже непопулярною, і стурбований тим, що такий захід викликає широке невдоволення. Однак уже після свого переобрання на президентський термін у березні 2024 року він зможе перестати турбуватися про суспільні настрої, вирішивши, що потреби росії у формуванні сил переважують ризики широкого внутрішнього невдоволення.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206