Переглядів: 236

Щоб не дратувати, краще промовчати

Офіційні особи і державні медіа в росії здебільшого утрималися від публічного обговорення другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Ймовірно, вони намагалися уникнути дискусій щодо нездатності рф навіть ціною значних армійських втрат досягти заявлених диктатором воєнних цілей. Про це, з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW), пише https://flot2017.com.

Аналітики вважають, що таке замовчування продовжуватиметься принаймні до виборів у рф, після яких путіну більше не доведеться приховувати від росіян такі непопулярні заходи, як, наприклад, мобілізація.

Російське опозиційне видання «Агентство Новости» повідомило, що держтелеканали «россия 1» та «Первый канал», а також «НТВ» (належить «газпром-медіа») в ефірі 24 лютого взагалі не згадали про другу річницю путінської «СВО». Російський політичний оглядач Михайло Леонтьєв у програми «врємя» лише зазначив, що сповнилося два роки від дня початку війни, але далі цю тему не розвинув.

«ISW спостерігав мінімальну дискусію з боку російських урядовців у другу річницю початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого», — наголосили аналітики. Вони припустили, що росЗМІ та чиновники вирішили утриматися від коментарів про війну, щоб не привертати увагу до нездатності росії досягти своїх заявлених стратегічних цілей в Україні та її нагальніших завдань — захоплення всієї Луганської та Донецької області, зазнавши водночас великих втрат.

Недавнє опитування громадської думки показало, що ставлення росіян до війни проти України в останні місяці в основному залишилося незмінним. Так, більшість громадян країни-агресорки значною мірою апатичні до війни, хоча багато хто з них і не підтримує хвилі мобілізації.

«Глава рф володимир путін і російські урядовці, ймовірно, утрималися від висвітлення другої річниці вторгнення, намагаючись зберегти апатію суспільства до війни, що частково дозволяє їм продовжувати її без значної суспільної реакції», — дійшли висновку аналітики ISW.

На їхню думку, путін усвідомлює, що друга хвиля мобілізації буде дуже непопулярною, і стурбований тим, що такий захід викликає широке невдоволення. Однак уже після свого переобрання на президентський термін у березні 2024 року він зможе перестати турбуватися про суспільні настрої, вирішивши, що потреби росії у формуванні сил переважують ризики широкого внутрішнього невдоволення.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net