Переглядів: 273

300 кілометрів до порятунку зубрів

Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив фандрейзингову кампанію «300 км шляху до кохання та порятунку зубрів».

Стадо зубрів, які оселилися в Національному природному парку «Залісся» (Броварський район на Київщині), у березні 2022 року понад місяць перебувало під російською окупацією. Територія парку зазнала потужних артилерійських і мінометних обстрілів. Як наслідок, там не залишилося жодного дорослого зубра-самця. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання.

Мета WWF-Україна — залучити громадськість до порятунку найбільшої наземної тварини Європи: зібрати 400 тисяч гривень на відлов зубра і його транспортування. Один чи два самці з Вінниччини можуть врятувати стадо в «Заліссі», але для цього тваринам треба подолати близько 300 кілометрів.

Процес відлову й перевезення потребує залучення багатьох фахівців та отримання низки відповідних дозволів, що є обов’язковим для початку робіт, оскільки зубр — тварина із Червоної книги України. Цей процес триває, і WWF-Україна вже одержав перші погодження. Початок фандрейзингової кампанії — це наступний крок, який призведе до конкретних дій, як-от відлов тварин, забір і проведення необхідних аналізів, пошук відповідного транспорту та виготовлення кліток для безпечного перевезення, залучення спецтехніки тощо.

У XVII—XIX століттях існування зубрів уже було під загрозою через надмірний неконтрольований промисел і браконьєрство. У більшості країн Європи, зокрема і в Україні, цих великих тварин у дикій природі знищили повністю. І лише завдяки природоохоронним заходам вдалося частково відновити окремі субпопуляції. Порівняно з початком 1990-х чисельність зубрів в Україні скоротилася майже вдвічі: п’ять субпопуляцій уже зникли, і «Залісся» може стати наступним.

«Зубр — це частина нашої природної спадщини, вид, який був втрачений у природі під час Першої світової війни, але який вдалося відновити зусиллями ентузіастів десятиліттями по тому. Любов до природи — частина української національної ідентичності. Разом ми зможемо відновити те, що забрала війна», — переконаний Богдан Вихор, виконавчий директор WWF-Україна.

Команда WWF-Україна вже розробила національний план дій зі збереження зубрів, покликаний покращити охорону цього рідкісного виду, започаткувала моніторинг і дослідження причин змін їх чисельності, встановила перші фотопастки для стеження за цими тваринами у середовищі їхнього існування.

Долучитись до порятунку та зменшити відстань між зубрами можна за такими контактами: Олександра Ткач, спеціалістка з комунікацій напряму «Рідкісні види», e-mail: otkach@wwf.ua, тел.: +38 066 535 92 25.

Детальніше про діяльність WWF-Україна можна дізнаватися із сайта організації — https://wwf.ua (WWF-Ukraine) та сторінок у мережах: facebook.com/wwfukraine, instagram.com/wwf_ukraine, https://t.me/wwfukraine.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net