Переглядів: 241

Олександр СИРСЬКИЙ: Головна цінність — життя нашого солдата

«Коли агресія почалася, у мене було відчуття, що я йду в якусь безодню, яка не має чітких часових рамок. На той момент взагалі було незрозуміло, коли це закінчиться, але я розумів, що це буде довго та тяжко», — сказав у своєму першому великому інтерв’ю на посаді Головнокомандувача Збройних сил України Олександр Сирський.

Спілкуючись із кореспонденткою телеканалу ZDF, новопризначений очільник українського воїнства розповів про новий етап війни, мету України, а також співвідношення втрат на фронті.

Як підкреслив головком, Україна не змінює своєї мети — вийти на міжнародно визнані кордони нашої держави: «Все ґрунтується на тому, що ми повинні закінчити війну виходом на наші кордони. Інших варіантів не розглядається, бо іншого виходу у нас просто нема». Але, додав він, суспільство має згуртуватися навколо загальної справи перемоги: «Потрібно напрягтися всім. Нема ззовні допомоги — треба налагодити виробництво тут, в Україні. Цей процес запущено, треба нарощувати виробництво. Потрібно розраховувати на власні сили. Також потрібно удосконалювати тактику. Головна цінність — життя нашого солдата».

«Ми не можемо дозволити собі такого ставлення, як у російських воєначальників, коли вони проводять тактику «м’ясних штурмів». Я краще залишу якусь позицію, але не допущу загибель особового складу. А для них життя солдата цінності не має. І ми це бачимо — їхні втрати у 7—8 разів переважають наші втрати за останніми даними», — зазначив Олександр Сирський.

Окрему увагу головнокомандувач звернув на роль технологій у веденні бою: «Ми зараз спостерігаємо, як кожного дня зростає роль дронів, бо збільшується кількість їх використання з обох сторін. Ми бачимо, що дрони переміщуються постійно, фактично по всій смузі бойових дій. Ця війна значно підвищує значення технологічного прогресу у Збройних силах і в самому процесі збройної боротьби». А ще додав, що «ми вже бачимо використання наземних роботизованих платформ, модулів, які керуються дистанційно, що, знову ж таки, дає можливість зберегти життя наших військовослужбовців».

За словами Головнокомандувача ЗСУ, війна переходить у нову стадію: «Ми перейшли від наступальних дій до ведення оборонної операції. Мета нашої операції — виснажити противника, завдати йому максимальних втрат, використовуючи наші укріплення, наші переваги в технічному плані, в плані безпілотної авіації, РЕБ, утримування підготовлених рубежів оборони».

При цьому він зауважив, що російсько-українська війна — це війна не тільки людей: «Звичайно, коли йде війна таких розмірів, такого розмаху, це війна не тільки людей, а це війна ще й економік. І тут економіка колективного Заходу повинна нам допомагати, бо ми використовуємо найцінніше, що є, — наших людей. Це цвіт нашої нації». А на запитання, коли закінчиться війна головнокомандувач відповів: «Усе залежить від рівня підтримки з боку партнерів та ефективності наших дій».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net