Переглядів: 274

Візуальні пазли й апокаліптичні фантазії

У Культурному центрі Посольства України у Франції відкрилася виставка картин одеського художника Ігоря Гусєва під назвою «Високоточна любов, або Третя світова війна».

В експозиції представлені роботи, в яких авторське бачення підриву росіянами Каховської ГЕС доповнюється баченням штучного інтелекту. До уваги глядачів і нові малюнки із щоденника художника «Третя світова війна», які він створює на обкладинках старих книжок, змінюючи або доповнюючи деталями за допомогою мемів.

Відкриття виставки, що організована Одеським музеєм сучасного мистецтва за підтримки Посольства України у Франції, супроводжувалося виступом українських музикантів. Проєкт включає також екскурсії, зустрічі з автором та дискусію про ШІ.

Куратор виставки Андрій Сігунцов зазначає, що стан спокою в людському світі неприродний. Існує багато досліджень агресії, хижацтва, генетичної конкуренції, насильства, поведінки натовпу, класової боротьби, революції, тиранії, геноциду та військових злочинів, військових культів і технологій зброї, текстів, які детально описують практику та теорію війни загалом, аналізують конкретні війни і, нарешті, жахливі наслідки воєн. За словами пана Андрія, ці знання є основою сучасної цивілізації.

«Щоб позбутися психологічного терору, мінімізувати жахіття війни та продовжити життя, вкрай необхідно використовувати ці знання, а отже думати та уявляти. «Несподіванки», такі, як ранок 24 лютого, паніка і розчарування, пов’язані з повномасштабним вторгненням росії, зумовлені «бідністю» очікувань і «відмовою від уяви», — додає пан Сігунцов.

Створюючи візуальні пазли та апокаліптичні фантазії, Ігор Гусєв активно використовує свою уяву і власну методологію «нейромодернізму». За словами художника, оскільки реальність у воєнний час змінюється чи не щодня, візуалізація цього процесу дозволяє краще зрозуміти все, що з нами відбувається.

Ігор Гусєв живе і працює в Одесі й з моменту повномасштабного російського вторгнення в Україну активно долучається до арт-проєктів, які висвітлюють теми агресії.

Художник переконаний: «Сучасне мистецтво, яке у нас практично не сприймалося, сьогодні стало справді народним. Перегляд стрічки новин у наш час — неймовірно шокуюче заняття, і психіка нормальної людини просто не витримує такого. Мистецтво чи гумор у тому, що відбувається, зазвичай пом’якшують і гуманізують наше сприйняття. Фобії відступають, панічні атаки не настільки катастрофічні».

Митець народився 1970 року в Одесі, закінчив художнє училище ім. М. Б. Грекова. З початку 1990-х брав участь у виставках «Рестарт», «Космічна одіссея», «Незалежна», «20 років присутності», у спецпроєкті першого міжнародного бієнале сучасного мистецтва в Києві ARSENALE 2012 «Подвійна гра», бієнале сучасного мистецтва та Ukraine Days UK. Його роботи експонувалися на рефлексивній виставці «Invasion» (2022) у Празі, «Sacred Import Substitution» (2022) у Парижі, пересувній виставці «Captured House» (2022-...), понад 20 виставках проєкту «Митці підтримують Україну» (2022-...) та «Language Exercise» у Баку (2023).

Centre Culturel d’Ukraine називає Ігоря Гусєва художником, який представляє нову хвилю сучасного українського мистецтва.

Юлія ЯСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net