Переглядів: 289

Знищені, але незнищенні

У ніч на 1 січня 2024 року російські війська здійснили низку терористичних обстрілів території України, внаслідок чого постраждали, зокрема, й пам’ятки історичного й культурного значення.

Так, у результаті атаки «шахедами» знищено близько 600 квадратних метрів покрівлі Львівського національного університету природокористування у містечку Дубляни, де навчався лідер ОУН Степан Бандера (105 років від дня народження якого минуло якраз у перший день 2024-го).

Також цієї ж атакою «шахедів» знищений музей головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича у Білогорщі на Львівщині. На щастя, частину експонатів евакуювали ще на початку повномасштабного вторгнення у 2022-у. Однак у музеї експонувалася частина особистих речей та матеріальних цінностей Шухевича, зокрема меблі та фортепіано, а також погруддя генерала і Степана Бандери. Всі ці артефакти знищені.

Відправляючи безпілотники в атаку на музей Романа Шухевича й уні-верситет, у якому навчався Степан Бандера, російський агресор хотів продемонструвати якийсь символізм, але насправді вчергове виявив свою терористичну суть та геноцидну мету.

«Бомбардування музею Романа Шухевича на Львівщині, як і знищення пам’ятників на могилах жертв Голодомору в окупованих Херсонщині та Донеччині, як і руйнування музею Григорія Сковороди на Харківщині й сотень інших об’єктів спадщини від початку широкомасштабного вторгнення, є складовою того злочину геноциду, який задумав і намагається здійснити російський агресор на українській землі. Всі об’єкти української культурної спадщини і національної пам’яті є безпосередніми цілями агресора, адже його мета — знищити українську ідентичність, знищити український народ як такий», — наголосив заступник голови Інституту національної пам’яті України Володимир Тиліщак.

Нагадаємо, за даними ЮНЕСКО, через повномасштабне російське вторгнення в Україні вже пошкоджено приблизно триста об’єктів культурного спадку нашого народу.

Так, ці наші музеї, меморіали, архі-ви, цвинтарі тощо знищені (якісь — частково, якісь — повністю), але вони незнищенні, бо українська нація вистоїть, відродиться і відновить усе. Бо все це — це ми, українська нація, незламна, непереможна!

Борімося — поборемо!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net