Переглядів: 241

За партами — ветерани

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, звільнені з військової служби, можуть безоплатно пройти професійне навчання та адаптацію. Наразі формується реєстр тих, хто має бажання підвищити свій професійний рівень у 2024 році.

Професійна адаптація — це заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь, навичок. Вона передбачає професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, підвищення кваліфікації професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами. Можна отримати різний рівень освіти — від короткострокових курсів цільового призначення до отримання магістерського рівня вищої освіти.

Порядок поширюється на осіб із числа ветеранів війни, членів їх сімей; осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів їх сімей; членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та захисників і захисниць України; потерпілих учасників Революції Гідності. Навчання охоплює працюючих, непрацюючих або безробітних осіб, які мають один із названих статусів.

Для подання заяви й отримання послуг з професійної адаптації претенденти можуть звертатися до Єдиного вікна ветерана у приміщенні Центру інте-грованих адміністративних послуг (м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д), в інших населених пунктах області — до ЦНАПів та відділів праці й соціальної політики. Заяву на отримання послуги можна також подати онлайн через державний ресурс: https://edveteran.dcz.gov.ua.

Жителі нашої області можуть пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (вул. І. Рабіна, 18а), де навчають близько 30 робітничих профе-сій, актуальних на ринку праці.

Під час навчання забезпечується безоплатне проживання як учасникові бойових дій, так і особі, що супроводжує (якщо навчання проходить особа з інвалідністю І групи), а також компенсація їх проїзду.

Найпопулярнішими напрямками навчання у 2023 році були професії водія, водолаза, перукаря, манікюрниці, медичної сестри, кондитера, масажиста, а також мовні та комп’ютерні курси.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net