Переглядів: 206

Знайти свою рукавичку

На новорічні свята Маленька Синя Рукавичка зі своєю Дівчинкою та її мамою подалися у подорож.

Зимова Прага виявилася казковою: святково прикрашені вулиці й площі виблискували яскравими вогниками, чарували й заохочували до пригод. Але замість веселих розваг, Рукавичка губиться й залишається сама на вулицях незнайомого міста. Товариство загублених рукавичок — таємниче місце, куди вона потрапляє на чорних крилах Ворона-офіцера. Хто ж допоможе Маленькій Синій Рукавичці відшукати власницю?

Чудовий дарунок отримали українські дітлахи у всьому світі:  напередодні Нового року у видавництві «Ранок» українською мовою  вийшла дитяча книжка Оксани Маслової з ілюстраціями Ірини Потапенко під назвою «Товариство загублених рукавичок».

Це розповідь про дружбу, співчуття та безмежну надію, яка дає останній шанс на порятунок. Вона занурює дітей у чарівну новорічну атмосферу й дарує віру в дива, справжню дружбу й небайдужість світу.

Оксана Маслова — наша землячка, одеська журналістка, яка, до речі, починала свою творчу кар’єру в «Чорноморських новинах». Разом із маленькою донькою ще на початку війни вона виїхала до Чехії.

— Навколо вирує святкове життя, вітрини з веселими вогниками, скульптури з крилами – все таке яскраве та гарне. А ти сама-самісінька у зовсім чужому місті. Для мільйонів українських жінок і дітей – це, на жаль,  надто знайоме відчуття. Мені хотілося у форматі казки (адже рукавичка — це щось таке звичне й некритичне) показати, як можна і треба просити про допомогу, як можна і треба шукати своїх, як поводитися, якщо загубишся. Зрештою, коли проходиш крізь відчай і біль самотності, обов’язково з’являється поруч хтось, хто допоможе, розрадить, захистить. Хоча будуть і ті, кому байдуже, чи ті, хто хоче нашкодити тільки тому, що може зробити це безкарно, — розповідає Оксана.

Спочатку «Товариство загублених рукавичок» вийшло чеською  мовою у форматі аудіо-книжки. Згодом, також чеською,  друкованим виданням  ось тепер з’явилося українською. Казкові ілюстрації  намалювала художниця Ірина Потапенко.

— Людям потрібна надія, особливо у скрутний час. Оксана написала дуже добру і мудру казку про сім’ю та дружбу. А я доповнила її історію своїми ілюстраціями. Гадаю, кожна з нас розповіла про себе, про своє кохання і  тепло свого сімейного вогнища. Нехай його полум’я зігріє і вас.

Книжки одеської авторки розходяться не лише  в Україні, але й по всьому світові. Уже відбулися презентації у Празі та Відні, на Київському різдвяному книжковому фестивалі. У Нью-Йорку  представлення книжки готує одеська мисткиня Леся Верба.

А в Одесі, у  муніципальному музеї приватних колекцій ім. О.В. Блещунова розгорнута виставка, присвячена цій книжці,  де можна побачити казкові ілюстрації Ірини Потапенко, а також  інсталяції та ляльки з колекції Олени і Сергія Філіппових.

Так казкова історія, вигадана для того, щоб підтримати у відчаї  маленьку донечку, стала книжкою, яка дарує надію для багатьох. І не лише дітей, а й дорослих. Ця книжка про загублених, які знаходять своїх, дуже актуальна у нинішній час. Придбати її можна на книжкових сайтах. Чудовий подарунок для кожного з нас.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net