Переглядів: 371

Газета йде в люди

І серед війни та горя відбуваються події, що вселяють надію. У рамках проєкту Міжнародної Ради досліджень та обмінів IREX читачі мають можливість щотижня безкоштовно отримувати «Чорноморські новини» у семи громадах області.

В Одесі газету можна отримати у бібліотеках ім. І. Франка, ім. Е. Багрицького, ім. М. Грушевського, ім. К.Паустовського та у книгарні-кав’ярні на Катерининській, 77.

В області поширенням «Чорноморки» займаються у Балті, Бере-зівці, Білгороді-Дністровському, Біляївці, Ізмаїлі та Чорноморську. Переважно цю місію — донести до читачів українське слово — взяли на себе бібліотеки, які не лише знайомлять з газетою своїх відвідувачів, а й використовують її в освітніх програмах, під час обговорення важливих питань сьогодення.

Завідувачка сектора роботи з дорослими читачами Балтської публічної бібліотеки Юлія Рашкован задоволена:

— Для нашої книгозбірні, звичайно, дуже важливо отримувати періодику, адже велика кількість читачів шукає інформацію саме в газетах, а не на просторах інтернету. У нас є чимало відвідувачів, які полюбляють читати саме газети, журнали. Можливо, навіть деякі з них більше, ніж книги. Тому, я впевнена, читачі дуже задоволені тим, що ми отримуємо «Чорноморські новини».

Завідувачка відділу соціокультурної діяльності бібліотеки Грушевського Ольга Нагорнюк зізнається:

 — «Чорноморські новини» для нас — просто знахідка! У нас проходять заняття з української мови, і ми використовуємо газету як матеріал для навчання. Нещодавно ми читали та обговорювали статтю про Павла Чубинського.

Бібліотекарі дуже креативно використовують можливість отримувати газети і ділитися з читачами. Віднині «Чорноморські новини» читають і вимушено переселені люди, які приходять до книгозбірень на різні заходи, і студенти Університету третього віку, й учасники розмаїтих проєктів, зустрічей, концертів.

Завдяки нашим помічникам газета потрапляє у волонтерські центри і бере участь у різних акціях по всій області.

Скажімо, у Чорноморську місцева просвітянська організація влаштувала зустріч з нагоди Дня української писемності та мови, де, зокрема, говорили про культуру читання, важливість у житті людини друкованого слова — книг, газет, журналів.

Письменники Чорноморська Василь Павленко, Валентина Сидорук, Інна Яковлева дарували присутнім свої книжки і «Чорноморські новини». Містяни підходили, спілкувалися, декламували вірші, ділилися спогадами. Дехто зізнавався, що вже тривалий час не мав нагоди тримати в руках газету, і з радіс-тю розгортав сторінки, бо ж старше покоління виросло в середовищі, де саме газети були інформаційними вісниками життя.

Обговорення матеріалів, опублікованих у «Чорноморських новинах», від-булося також у бібліотеці села Малодолинське.

Читають нашу газету і в Балті.

Петро Ткач, директор тамтешнього історико-краєзнавчого музею, ділиться:

— Ось у мене в руках черговий номер «Чорноморських новин». Це газета, яка має велику історію. І дуже добре, що ми сьогодні маємо можливість гортати її сторінки, читати матеріали, які стосуються всієї Одещини, в тому числі й балтського краю. Хай працюють наші видавництва, хай повертаюся ті часи, коли ми передплачували і читали свіжі газети.

Ми, редакція, безмежно вдячні, що з’явилася така чудова можливість — долучити «Чорноморські новини» до ширшої аудиторії, що нашу українську газету читатиме ще більше людей нашої багатонаціональної Одещини.

«Чорноморка» гідна того, щоб її читали, щоб з її допомогою поглиблювали знання української мови, історії і культури нашого народу. А то так виходить, що за кордоном (завдяки, передусім, інтернет-сторінці та електронній передплаті) нас читають, а в містах та селах Одещини — до газет, так би мовити, руки не доходять. Ми раді, що завдяки проєкту від IREX така можливість з’явилася.

Таким чином ширшає коло читачів «Чорноморських новин», які, сподіваємося, стануть у майбутньому передплатниками газети, адже цей проєкт — обмежений у часі і спрямований саме на популяризацію читання та заохочення людей стати постійними споживачами саме друкованого слова.

І, до речі, якщо ви не знаєте, то саме читання є ще й гарним лікарем для нашого організму. Дослідники стверджують, що ті, хто читає понад три з половиною години на тиждень, живуть приблизно на 23 місяці (майже на два роки) довше за тих, хто взагалі не читає. Серед завзятих читачів на 20% знижується ризик смертності порівняно з тими, хто так і не зміг полюбити книги. Вчені пов’язують це з тим, що читання залучає більше когнітивних здібностей та тренує мозок.

Читайте «Чорноморські новини», будьте здоровими і живіть довго!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net