№ 44 (22469) четвер 26 жовтня 2023 року

Переглядів: 326

«Загибель ескадри»

Що буде з чорноморським флотом росії після деокупації Криму?

У той час як український контрнаступ літа-осені поволі, але просувається, одним з, можливо, найбільших його досягнень вже є системне ураження чорноморського флоту росії та військових об’єктів в окупованому Криму. Той флот практично вже не контролює все північне Чорне море, відколи зазнав ударів від України. Але коли Україна звільнить Крим, то чи повинен буде чф росії залишити український півострів, де він перебував від самого початку незалежності України в 1991 році?

Експерти, з якими розмовляло «Радіо «Свобода» (https://www.radiosvoboda.org), однозначні в своїх прогнозах: місця для чорноморського флоту росії в Севастополі після деокупації Криму не буде — він має або піти до Новоросійська, або його буде потоплено.

Переглядів: 325

Наша Формула миру поступово стає глобальною

Звернення Президента України від 24 жовтня

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні був насичений день, багато міжнародної роботи.

Відбувся черговий саміт Кримської платформи, її парламентського виміру. Перший такий саміт був проведений торік у Хорватії, тепер другий — у Чехії. Я вдячний нашим чеським партнерам за допомогу в організації саміту.

Переглядів: 318

У Вашингтоні бузина, а в Пекіні — дядько

З початку жовтня у світовій політиці сталося так багато «тектонічних» зсувів, що з кожним днем усе важче прогнозувати найближче майбутнє. На одному з мережевих форумів нещодавно відбулася дискусія, де і коли саме політики струсонуть планету ще сильніше. До речі, жоден із користувачів не ризикнув сказати, що нічого не станеться. Спіть спокійно, люди. Якщо струсонуть щосили, то ми нічого не відчуємо і нічого не дізнаємося.

Швора для світової економіки

А поки не струсонуло, зосередимося на мирних, на перший погляд, подіях, хоча в майбутньому одна або й дві з них можуть стати епіцентрами великих землетрусів.

Переглядів: 328

Юлія ТИМОШЕНКО: ПДФО з військових залишається у місцевих бюджетах!

У другому читанні депутати Верховної Ради не підтримали законопроєкт №10037, яким передбачене спрямування ПДФО із місцевих бюджетів до державного.

«Це значить, що громади зможуть впевнено пройти зиму та якісно підтримати підрозділи, забезпеченням яких опікуються», — прокоментувала лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко результати голосування за цей документ.

Переглядів: 454

Учитель і учень. Остання зустріч

Два поети — Михайло Жук і Павло Тичина. Учитель і учень, художник і натурник, професор і академік. Саме учитель увічнив свого учня в образі чорного янгола з панно «Біле і чорне», саме в архіві вчителя зберігся рукопис юнацької поеми учня «Панахидні співи», що вважався безнадійно втраченим. А учень зберіг пошану до вчителя на довгі роки.

Кажуть, що у 1944 році саме завдяки Павлу Тичині, який тоді був міністром культури України, Михайла Жука оминула лиха доля багатьох викладачів, заарештованих за працю в навчальних закладах у часи окупації. Так чи ні, але саме з листів до Тичини відомо багато гірких деталей повоєнного побуту Жука.

Переглядів: 350

Повстанський характер

Ця розповідь свого часу, в 2011 році, публікувалася на шпальтах «ЧН», а потім увійшла до книжки Романа Кракалії «Невизнані герої» (Одеса, «Прес-кур’єр», 2012). Сьогодні, вшановуючи пам’ять про учасницю визвольних змагань українського народу середини минулого століття Юстину Михайлівну Джуран-Плотицю, яка відійшла у вічність 14 жовтня, редакція вирішила передрукувати цей образок. Це маленька лепта в увічнення подвигу тих, хто виборював і виборює нашу державність.

На саму Покрову, раненько, загрюкотіли у двері і брутально — з порогу: «Собирайсь!».

А нема що брати. Рідна хата згоріла разом з усім добром, коли пів села вигорало на шкрум після відступу німаків. Перебували біду у покинутій корчмі за селом…

Переглядів: 337

На шляху до нових вершин

«Непал. Мій шлях до Евересту» — під такою назвою в Одеському музеї Західного і Східного мистецтва триває яскрава й емоційна і водночас напрочуд гармонійна та професійна виставка робіт фотографа, члена Національної спілки фотохудожників України Сергія Онишка.

— Тревел-фотографією займаюся з 2012 року, відвідав уже 57 країн світу, — зауважив на відкритті експозиції її автор. — Найдивовижніші для мене були Ісландія, Марокко, Йорданія, Франція, Таїланд, Португалія та Антарктида. Подорож до Непалу визрівала давно. Здійснивши пішохідний трек до підніжжя Евересту, ознайомився не тільки з чарівною природою цього краю, а й з населенням, яке є дуже колоритним.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net