Переглядів: 247

Добро ніколи не примириться зі злом

У червні 1963-го, шістдесят років тому, президент Джон Ф. Кеннеді відвідав Берлін, майже через два роки після того, як комуністи побудували Берлінську стіну, що відокремлювала Схід від Заходу. Він виголосив пам’ятну промову, в якій висловив солідарність із жителями Берліна: «Сьогодні у світі свободи найбільше пишаються «Ich bin ein Berliner (Я берлінець)».

Той мур був символом комуністичних репресій над поневоленим народом і надією на свободу в їхніх головах, яку представляв інший бік муру. На Схід ніхто не тікав. Далі президент Кеннеді сказав: «І є деякі, хто каже, що в Європі та інших країнах ми можемо працювати з комуністами. Lass’sie nach Berlin kommen (Нехай приїжджають до Берліна)».

Ці знаменні слова підсумували мої думки того дня, коли українці в усьому світі відзначали 32-у річницю проголошення відновлення незалежності України. Я дивився на достойників, гостей і загальних учасників цих урочистостей і зауважив, що, справді, принаймні того дня, ми всі були українцями. Це справді було свято, хоч і частково затьмарене поточними подіями, вшанування пам’яті понад ста тисяч сучасних українських героїв, у тому числі розстріляних мирних жителів, серед яких — жінки та діти, — все ще свято незламного українського духу.

Коли я чую про дипломатичні канали, щоб «забезпечити вихід» для росіян у нинішній війні проти українців й української незалежності, я глибоко обурююся, повертаючись до слів президента Кеннеді: «Нехай вони прийдуть до Берліна (України)». Нехай приїдуть і побачать розруху, розбомблені дитячі й пологові будинки, лікарні та резиденції. Нехай тоді говорять про «роботу» з росіянами.

Деякі світові лідери не прислухалися до слів президента Кеннеді щодо сучасних проблем, зокрема російської агресії проти України. Декого, як-от прем’єр-міністра Угорщини чи маловідомих претендентів на пост президента від Республіканської партії в США, можна знехтувати через відсутність важливості. Однак лідер найбільшої Церкви у світі став збентеженням для вірних та ієрархії цієї Церкви. Його останнє прославляння будівничих зла під назвою «Російська імперія» неможливо виправдати чи навіть пояснити. Це продукт невігластва або психозу. А проте, його ідеологічну та моральну, можливо, вікову, дисфункцію необхідно вирішити. Оскільки в Церкві не існує процесу імпічменту, а її ієрархи, зокрема ті, хто кинув виклик Святому Духу, обравши його, не мають достатньої відваги, то мусить відбутися значне спонукання до того, щоб він наслідував приклад свого попередника. Або нехай приїде в Україну й подивиться, що зробили його «друзі». Бог діє таємничими способами.

Президент Байден розчарував. Інакше як можна пояснити зраду України на саміті НАТО. Можливо, президент Байден вважає, що запрошення України до НАТО виключає переговори з росією. Звідки і як можуть виникнути такі розмови? Володимир путін є світовим ізгоєм з ордером на арешт від Міжнародного кримінального суду. Єдиний вихід — відновлення територіальної цілісності України, компенсація в сотні мільярдів і деколонізація росі-йської імперії. Без останнього наступна російська агресія — лише питання часу.

Чесно кажучи, президент Байден багато в чому зобов’язаний Україні, оскільки захоплення України росією було прискорено через відсутність у колишнього начальника віцепрезидента Байдена зовнішньополітичних повноважень і його бездіяльність. Важливо також зазначити, що більшості поставок зброї Заходом в Україну передує відмова, потім настає період, коли Америка виявляється неправа, і лише тоді надається військова підтримка, іноді — завдяки переконливим зусиллям союзників Америки, які не мають воєнного досвіду. F-16 є яскравим прикладом того, як Нідерланди і Норвегія активізуються та діють там, де Америка не була лідером, а стала послідовником.

Після святкування і напередодні ще однієї воєнної зими й розрухи важливо зосередитися на боротьбі та кінцевій меті, а також на своїй ролі, навіть якщо вона допоміжна. Добро ніколи не примириться зі злом. Свобода не може йти на компроміс із репресіями. Ми повинні усвідомити, що собою представляє російська імперія, і вирішити позбавити світ від цього лиха.

Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ,
український правознавець
і громадський діяч у США.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net