Переглядів: 584

Вічне Франкове слово

25 серпня відбулося урочисте нагородження лауреатів та учасників уже третього щорічного муніципального конкурсу ім. Івана Франка.

Нагадаємо, мета цього творчого змагання — популяризація літературної та публіцистичної спадщини Івана Франка, його соціально-гуманістичних ідей, творів сучасної української літератури, а також підтримка сучасних українських авторів.

Цьогоріч на конкурс надійшли роботи з Івано-Франківська, Львова, Києва, Полтави, Кременчука, Луцька, Миколаєва, Сум, Хмельницького і, звичайно ж, з Одеси та Одеської області. Тож у журі було нелегке завдання — відібрати найкращих.

У результаті переможцями стали:

у номінації «Проза»: 1-ше місце — Олекса Різників за книгу «Під пресом репресій» та Ольга Саліпа за «Зламані речі»; 2-ге місце — Олександр Скороход за книгу «Наречена» та Інна Іщук — за «Королеву купальських скарбів»;

у номінації «Поезія»: 1-ше місце — Святослав Огренчук за збірку «Янголи моря» та Петро Коробчук за «Заячий холодок», 2-ге місце — Олеся Франко за збірку «Вдячність» і Михайло Гершкович за «Сто сонетів»;

у номінації «Журналістика»: 1-ше місце — Роман Кракалія за цикл публікацій з питань відродження української духовності, розвитку української культури в газеті «Чорноморські новини»;

2-ге місце — Олександр Галяс, Олександра Горчинська і Катерина Павлова за посібник для медіа «Що журналістам треба знати про туберкульоз»;

у номінації «Популяризація творчості Івана Франка»: Антоніна Левенчинська за композиційну побудову вокального номера «Червона калина», Сергій Подтиченко за майстерне виконання поезій Каменяра і Галина та Андрій Яценки за наукову публікацію «Основи громадського сус-пільства в публіцистиці Івана Франка».

Директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга нагородив усіх переможців дипломами. Не залишилися поза увагою й ті учасники конкурсу, яким цього разу не вдалося стати лауреатами — всім їм урочисто вручили подяки.

«Щиросердно вітаю лауреатів конкурсу і всіх присутніх із цим святом, приуроченим до дня народження Івана Франка. Він — дуже вагома постать в український культурі. Цей день ми почали з покладання квітів до пам’ятника видатному українцеві в Одесі. Я дуже радий, що два роки тому, незважаючи на складні часи, ми започаткували цей конкурс, і сьогодні він об’єднує шанувальників творчості Івана Франка з усієї України», — зазначив Іван Ліптуга.

Після нагородження на присутніх чекав чудовий концерт, підготовлений артистами Одеської філармонії.

Свято відбулося у Центральній міській бібліотеці, яка носить ім’я нашого генія Івана Франка.

НА СВІТЛИНІ: нагороду отримує Роман Кракалія.
Фото із сайта Одеської міськради.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net