Переглядів: 78

«В Україні щодня буде ранок!»

Нещоавно в Одесі на Головпоштамті відбулася урочиста презентація поштового блоку «Нескорений Південь» у рамках проєкту «Власна марка». Нова продукція «Укрпошти» присвячена прикордонникам Півдня України.

Цей поштовий блок поповнив героїчну серію, присвячену українським військовим. «Салютувати» героям випуском філателістичної продукції — це давня традиція поштовиків. Серед учасників презентації — чимало прикордонників. З-поміж них — заступник начальника Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Денис Рижук.

— Випущені поштові марки ще раз нагадують людям про те, що живемо ми у воєнний час, що сьогодні бути військовим — це вже подвиг, — каже полковник. — У нас чимала зона відповідальності — від Запоріжжя до Вінниці. Наші хлопці воювали на Зміїному, звільняли Херсон, несуть службу у Краматорську та інших містах і селах півдня країни. Поштовий блок «Нескорений Південь» розповідає про мужність і стійкість прикордонників — сильних духом людей, які сумлінно виконують покладені обовязки і гідно несуть звання захисників держави.

Знайомлюся з вартовими кордонну — вівчаркою Атіллою та її власницею молодшою сержанткою Мирославою Храмченко.

— Коли розпочалася війна, я відчула біль у душі, який важко подолати, — розповідає дівчина. — Не можна було спокійно сприймати те, що наша земля постійно плюндрується, руйнуються будинки, гинуть наші захисники, цивільні люди, діти… Я зрозуміла, що треба щось робити задля нашої Перемоги. У мене була вівчарка Атілла. Вона вже мала певні навички з пошуку речей, бо ми ходили на дресирування в Одеський кінологічний клуб. Тож і звернулася до військових, щоб стати їм у нагоді. Ми пройшли спеціальне навчання на пошук вибухівки та зброї і маємо спеціальні сертифікати на несення служби. Я мрію про те, щоб одесити, як і всі українці, жили щасливо у вільній країні. В наших планах — тільки Перемога.

Атілла і Мирослава вже не раз ставали об“єктами фотосесій, у тому числі і під час несення служби. Не став винятком і цей день. Можливо, й на одеського собаку чекає слава Патрона.

Поки не розпочалася офіційна презентація, прикордонники, колекціонери й одесити, які того дня завітали на Головпоштамт, знайомилися з новою філателістичною продукцією і фотовиставкою відомого фотохудожника Бориса Бухмана. Вона присвячена прикордонникам та деяким моментам життя Одеси у час війни. Зокрема, частина виставки називалася «Дюк у лантухах».

Саме Борис Бухман став автором ідеї створення поштового блоку «Нескорений Південь». Як з’ясувалося, одеський фотомайстер давно товаришує з українськими прикордонниками. За його словами, вони — його головні герої вже з десять років. Ось і на новій марці — фотографія Бухмана, яку він зробив навесні минулого року. Митець зізнається, що прикордонники стали йому родиною.

Він підкреслив, що відчуває гордість за Україну, коли бачить вартових кордону: «Я хотів показати, що прикордонники — це люди, які першими зустрічають ворога. Коли я прибуваю в Україну, а я виїзний — я їжджу, моя остання виставка була в Берліні. Так-от, коли я приїжджаю і бачу наших прикордонників, які зустрічають з посмішкою на обличчі, я гордий за нашу країну».

 Про філателістичну цінність поштового блоку та його суспільну значущість (кошти, виручені від продажу марок та конвертів, будуть спрямовані на потреби захисників України) говорили начальник Південного регіонального управління Держприкордонслужби України генерал-майор Сергій Мул і директор Одеської дирекції «Укрпошти» Сергій Дрозд.

Коли я запитала одного із філателістів, Сергія Петренка, про враження від презентації, він висловився емоційно:

— Кожен, хто тут був, чітко зрозумів, що коли кажеш «Героям слава!», то точно знаєш, кому ці слова адресовані. Ні в кого нема сумнівів, що ці хлопці — прикордонники — герої!

Підсумувати ж можна словами Бориса Бухмана:

— Ці марки розлітатимуться всією планетою. І ми розуміємо, і всі у світі мають розуміти: в Україні щодня буде ранок, і це назавжди.

Лариса БУЛЛО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua