Переглядів: 517

У російських катівнях

Морять голодом, б’ють і цькують собаками — так поводяться з українськими полоненими у рашистських тюрмах.

Близько 10 тисяч українських військовополонених може нині утримуватися у тюрмах росії та на тимчасово окупованих територіях. Такі дані наводять у громадській організації «Вояцький визвіл», яка займається українськими бранцями. Але ці оцінки — дуже приблизні, адже ро-сіяни приховують інформацію про українських полонених і не дозволяють їм листуватися з рідними. Тож сім’ї місяцями не знають, де їхні близькі та в якому вони стані. Чи не єдині правдиві звістки надходять від інших військових, яким вдалося повернутися із полону за обміном.

Що ж відбувається за колючим дротом російських в’язниць, з’ясовував Центр громадського моніторингу та контролю.

Кожен вихід з камери — ймовірність побиття

Мапу із 42 місцями утримання українських військових на росії склали правозахисники із Медійної ініціативи за права людини. Вони поговорили із більш ніж 50 колишніми військовополоненими, щоб з’ясувати, де та в яких умовах тримають наших бранців.

За їхньою інформацією, тортури — це те, з чим стикаються всі українські полонені у ро-сійських застінках. Знущання починаються одразу по прибуттю до СІЗО чи колонії. Як зазначили під час брифінгу журналістка-розслідувачка Марія Климик, на тюремному жаргоні це називається «прийомкою».

«Коли їх привозять у це місце утримання — це обов’язково побиття. Це їхнє так зване знайомство з місцем, де будуть перебувати тривалий час», — розповіла вона. Далі кожен вихід полонених із камери означає велику ймовірність бути побитими. «Для них будь-який такий вихід — це те, чого вони боялися найбільше. Тому що або тебе вели на допит, де продовжували знущання, або в камері проводили перевірку в той час, коли ти стояв притиснутий до стіни і тебе теж били. Або тебе виводили на прогулянку, де знову ж таки били. Або, як це було у Воронезькій області, на тебе нацьковували собак, які тебе кусали, рвали робу», — повідала журналістка.

«Мінус 18 кілограмів. Це за два місяці»

Колишній в’язень Олександр, якого тримали у Брянському СІЗО на росії, пригадує пос-тійний голод, від якого страждали полонені. «Ми як засинали голодні, так і прокидалися голодні. Я повернувся з полону мінус 18 кілограмів. Це за два місяці», — свідчить він. Каже, порції були дуже малими, а обід — водянистий суп, рагу і шмат хліба — вміщався у половину алюмінієвої кружки.

На голоді як на ще одному виді знущань наголошує і розслідувачка Марія Климик: «Усі звільнені з полону кажуть, що їх там не годували. Те, що вони їли, — це якась недоварена їжа, відсутність фруктів та овочів. Єдине, що їх завжди рятувало, — це хліб. Завдяки цьому вони могли вижити. Ми бачимо на фотографіях звільнених із полону, наскільки вони втратили вагу».

Валідол як засіб від усіх хвороб

Розповіді звільнених бранців свідчать, що вони потерпали ще й від майже повної відсутності медичної допомоги. Так, Олена, яка повернулася із жіночої колонії у російському місті Валуйки, розповіла, що часто тюремні лікарі взагалі відмовлялися приходити на прохання бранок. А коли приходили, то ледь не від усіх хвороб давали таблетку валідолу. «Ми чули, як вони казали: «Здохнуть — то здохнуть», — пригадує колишня військовополонена.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net