Переглядів: 713

Оперативна пауза

Порівняння військових дій в Україні з футбольним матчем, а наших військових оглядачів — із уболівальниками критики не витримує. Таке порівняння, якщо подумати, навіть образливе. Але що робити людям, для яких аналіз обстановки на фронтах і в тилу — професія? Доводиться винаходити формули, які не обтяжені змістом, але дозволяють пояснювати все на світі. Одна з таких формул: «колишні цілі фундаментально змінюються відповідно до поточної ситуації».

Колишні цілі і поточна ситуація

Пошуковики інтернету на запит «оперативна пауза» дають масу посилань, але спільне у цих посилань тальки одне — тимчасова перерва у воєнних діях. На окремих ділянках фронту, на кількох фронтах, у війні як такій. Про тривалість перерви взагалі не йдеться. Про плани виходу з оперативної паузи — тим паче. Що з цього приводу думають наші начальники — секрет. Інформаційні стрічки перевантажені просуваннями українських військових з’єднань на окремих напрямках та повідомленнями про звільнення невеликих населених пунктів. Цілісну картину того, що відбувається, за такими даними скласти неможливо. Та ніхто й не пробує. Вона розмита. Свідомо чи ні — сказати важко.

Цікаво, що у ворожих оглядачів, так званих «воєнкорів», — та ж проблема. За роз’ясненням ці «акули пера» змушені звертатися, оминаючи їхніх військових, безпосередньо до вождя. Але в прямому спілкуванні на них чекало повне розчарування. Загалом доброзичлива московська аудиторія описує висловлювання путіна у прямому ефірі 13 червня як суміш брехні та безпорадного марення. Щось на зразок того, що цілі «спец-операції» фундаментально залишаються колишніми, але змінюються відповідно до поточної ситуації. Частина москалів після такої дурні запідозрила, що замість путіна з «воєнкорами» спілкувався його двійник.

Але якщо вождь (або його двійник) не знає, як вийти з оперативної паузи, то хто взагалі це знає на московії?

Звична гра на підвищення ставок після підриву греблі Каховської ГЕС та знищення електростанції нікого в Україні вже не лякає. Розігрувати карту підриву Запорізької АЕС чи застосування ядерної зброї означає провокувати не українську, а глобальну катастрофу. На це можлива єдина відповідь цивілізованого світу. У кремлі, сподіваюся, розуміють, яка.

Не хотілося б підказувати ворогові очевидний вихід, але оперативна пауза дає можливість агресорові відступити, не втрачаючи обличчя. Зобразити чергові «жести доброї волі», відвести свої війська хоча б із більшої частини окупованої території України та скасувати путінські укази, які приєднують до російської федерації Луганську, Донецьку, частини Херсонської та Запорізької областей. Відступ у такому разі для кремлівської банди буде епізодом війни, а не поразкою. До московської пропаганди можна знову включати «миролюбство», гарантії невступу України до НАТО, «демілітаризацію» і навіть боротьбу з горезвісним «укронацизмом».

Без договорів і підписаних угод

На тлі безкровного звільнення окупованих територій оперативна пауза у війні під тиском союзників України у такому разі затягнеться надовго. Можливо, до смерті кремлівського вождя. При цьому жодних мирних договорів не буде укладено. Не буде міжнародних гарантій (ми знаємо їхню ціну) та «мінських угод». І, як обіцяв у 2019 році президент Зеленський, українці та росіяни перестануть стріляти одні в одних. Такий вихід, згоден, не вирішення проблеми і навіть не глибоке її заморожування. Просто відтермінування. Оперативна пауза.

Описаний сценарій, на жаль, є нереальним. Його не підтримає Україна. Бо що ж тоді з відповідальністю росіян за скоєні воєнні злочини? Що з репараціями для відновлення українських міст? Що з мільйонами біженців та внутрішньо переміщених осіб? Що з убитими в боях нашими захисниками? Що з вивезеними на росію українськими дітьми? Усе це не можна поставити на оперативну паузу. Більше того, із цим не можна жити. Можна лише воювати, воювати, воювати.

Сценарій оперативної паузи, за всієї привабливості (не треба витрачати мільярди на Україну), сьогодні не підтримають і наші західні друзі. Неспровокована російська війна в центрі Європи фактично зруйнувала основи міжнародного права, закладені союзниками під час Другої світової війни. У систему міжнародних організацій, включаючи ООН, за вісімдесят років були вкладені не мільярди, а сотні, якщо не тисячі трильйонів доларів. Цим органі-заціям — політичним, економі-чним та гуманітарним — нема альтернативи. Попри всі недоліки (бюрократія, корупція, бездіяльність), вибудувана піраміда і є людською цивілізацією. Знищити її, як і створити нову, можна лише внаслідок третьої світової війни.

Путін зі зграєю чекістів на кшталт патрушева та теоретиків зразка дугіна третю світову і готують. Оскільки в нинішній цивілізації російському совку місця нема і не може бути. Якщо під час підготовки до світової війни доведеться знищити все російське населення — не біда. Мао Цзедун свого часу для великої мети готовий був пожертвувати мільярдом китайців, а Пол Пот пропонував заради перемоги соціалізму винищити всіх, хто носить окуляри. У нинішній кремлівській пропаганді дедалі важливіше місце відводиться культу смерті. Її героїзацію та заперечення цінності життя. Розмови про те, що путін не самогубець і на ядерну війну не наважиться, у такому контексті не варті жодної копійки. Наважиться. І пожертвує всім людством для ви-правдання своєї сатанинської правоти.

Тож не варто гаяти часу на оперативні паузи. Гада треба нейтралізувати. Будь-яким способом, у будь-якому місці, разом зі спільниками. Вдало проведена і добре продумана спе-ціальна операція збереже в майбутньому тисячі, а то й мільйони людських життів, збереже цивілізацію у буквальному значенні слова. Під час Другої світової війни у москві розробили операцію з фізичної ліквідації Гітлера. Але Сталін наклав на неї вето. Йому потрібна була перемога без переговорів. Із завданням не рахувати трупів полеглих радянських солдатів.

Нам така перемога не потрібна. Число полеглих захисників Батьківщини має для нас значення. Всім, гадаю, зрозу-міло, про що йдеться.

Слава Україні!

Леонід ЗАСЛАВСКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net