Переглядів: 603

Екзаменаційні хаби

Попри війну, наше життя не стоїть на місці. Більше того — воно трансформується, вдосконалюється і спрощується. Зокрема, в частині отримання державних послуг.

Із 1 червня в екзаменаційній діяльності сервісних центрів МВС Одеської області, як і ще трьох областей України — Вінницької, Київської та Львівської — відбудуться суттєві зміни. Йдеться про створення так званих «екзаменаційних хабів», де кандидати у водії зможуть складати іспити чесно, покладаючись лише на власні знання, здобуті в автошколах.

• № 5143 — м. Білгород-Дністровський, вул. Гагаріна, 4;

• № 5144 — м. Ізмаїл, просп. Незалежності, 362;

• № 5149 — м. Подільськ, вул. Соборна, 202 Б;

• № 5154 — м. Одеса, вул. Аеропортівська, 27/1.

Плануючи розміщення екзаменаційних хабів, фахівці ГСЦ МВС опиралися на географічний принцип — аби в області до сервісного центру, який прийматиме іспити, їхати було не більше ста кілометрів.

Наразі не йдеться про скорочення кількості сервісних центрів МВС. Решта дев’ять центрів Одеської області не зачиняються, а продовжуватимуть надавати послуги з реєстрації-перереєстрації транспортних засобів, займатимуться обмінами і відновленнями посвідчень водія, видачею державних номерних знаків, їх відповідальним зберіганням тощо. А от складання іспитів під час реалізації пілотного проєкту в інших ТСЦ буде призупинене.

Експеримент триватиме до кінця вересня, а після врахування усіх позитивних моментів та виправлення недоліків проєкт з оптимізації сервісних центрів МВС щодо екзаменації буде поширений на всю Україну.

Працівники сервісних центрів МВС доклали максимум зусиль, аби належно підготуватися до старту проєкту. Зокрема, екзаменаційні класи для перевірки теоретичних знань у цих чотирьох центрах Одещини обладнали системами перехресної відеофіксації із записом звуку, що унеможливлює існування в класі «сліпих» зон і втручання в теоретичний іспит сторонніх осіб. Тобто осучаснили технічні умови.

Варто наголосити, що змін у теоретичній підготовці майбутніх водіїв у рамках цього проєкту не буде. І щодо порядку самих іспитів для людей нічого не змінюється. Необмежена кількість спроб скласти тести на знання ПДР упродовж року теж залишається.

Цілями такого експерименту є також забезпечення екзамена-ційних хабів достатньою кількістю транспортних засобів для складання практичного іспиту та підвищення шансів у кандидатів у водії складати екзамени з водіння на категорію В на автомобілях сервісного центру, а також технічне оснащення цих автівок засобами контролю всього процесу екзаменації.

Скажімо, у Білгород-Дністровському, Ізмаїльському та Подільському сервісних центрах МВС екзаменатори прийматимуть іспити на чотирьох автівках, а в ТСЦ, що в Одесі, — на п’ятьох. Увесь транспорт — у належному технічному стані. Відповідно збільшено кількість і самих адміністраторів, які прийматимуть теоретичні та практичні іспити.

Автівки сервісних центрів МВС будуть оснащені камерами спостереження з кутом огляду 360 та фіксацією звуку у салоні. Камера в салоні фіксуватиме як положення рук і ніг кандидата у водії, так і екзаменатора.

У кандидатів у водії з’явиться також більше інструментів для апеляції рішення екзаменатора, а термін отримання відеозапису на його оскарження буде продовжено до 30 днів.

Покращення є і в отриманні талона попереднього запису на складання практичного іспиту онлайн — через функціонал Е-ЗАПИС на сайті Головного сервісного центру МВС. Залишається можливість отримати талон електронної черги на водіння і в терміналі центру.

Ще одна законодавча ініціатива в рамках проєкту стосується скасування обмеження у кількості спроб для складання практичного іспиту. Зараз їх —три. А планується, що вже наприкінці 2023-го можна буде складати практичний іспит на право керування транспортним засобом необмежену кількість разів упродовж двох років, поки буде чинним свідоцтво про закінчення автошколи (два роки). Наразі ж, як відомо, якщо особа тричі не склала практичний іспит, то вона проходить повторну перепідготовку з практичного керування транспортним засобом і знову має три спроби.

Зменшення кількості автошкіл не передбачається. Всі вони є приватними і діють відокремлено від сервісних центрів МВС.

Забезпечення безпеки на дорозі — один із напрямків діяльності сервісних центрів МВС, і саме до нашої компетенції належить екзаменація кандидатів у водії різних категорій транспортних засобів. Як єдиний в Україні орган видачі посвідчення водія вперше ми активно підтримує-

мо ініціативи Міністерства внутрішніх страв та Головного сервісного центру МВС щодо вдосконалення всіх процесів при складанні іспитів. Ці та інші зміни, які впроваджуватимуться поступово до кінця нинішнього року, спрямовані на максимальну відкритість процедури отримання посвідчення водія та унеможливлення спекуляцій під час складання-приймання іспитів у сервісних центрах МВС. Щоб ніхто не міг втручатися, відволікати кандидатів у водії або впливати на результати іспитів. Якщо кандидат у водії досконало знає правила дорожнього руху і має навички водіння на рефлекторному рівні, то він складе іспити з першого разу й отримає посвідчення водія без проблем. Тут, варто підкреслити, діє простий рецепт: «Знаєш — успішно складаєш. Не знаєш — не допоможуть».

Нагадаємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС у Фейсбуці.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net