Переглядів: 615

Книга — сила непереможної нації

9 — 11 червня під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України в Одеській національній науковій бібліотеці відбулося свято книжки — Інтелект-форум — 2023. Яскрава і насичена програма заходу поєднала ХХІІІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині» та IV ОдесаБібліоСаміт — Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю для фахівців бібліотек.

Свій творчий доробок у головному читальному залі ОНББ презентували представники близько 40 видавництв з різних куточків країни.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який підкреслив важливість і значущість подій Інтелект-форуму, що проводиться всупереч усім тяжким випробуванням воєнного часу і є ефективним внеском у спільну боротьбу на культурному фронті проти російської агресії, засобом підсилення інформаційного спротиву, а також дієвим майданчиком для пошуку рішень у подоланні гострих викликів сьогодення та створення механізмів повоєнного відновлення загальнонаціональної культурної системи.

Присутніх привітала Ірина Бірюкова, генеральна директорка ОНББ, яка, зокрема, зазначила: «Інтелект-форум є своєрідною відповіддю зневірі й болю, який ми переживаємо, і ми віримо в те, що культура єднає, віримо, що книга є потужним інструментом, яким ми дозволяємо собі виборювати майбутнє та мріяти про нього, про інтелект нації, наш спільний успіх. Віримо, що наші спільні зусилля здатні давати цей результат».

Від імені депутатського корпусу Одещини зібрання привітав Олег Радковський, перший заступник голови обласної ради. Він наголосив, що цьогорічний захід особливий, адже, попри війну, зібрав найкращих представників видавничої справи, письменників, літературо-знавців, науковців. А ще підкреслив, що культурне надбання українського народу є частиною світового культурного надбання і ми маємо його примножувати, вивчати й берегти, щоб передати нащадкам традиції, культурні цінності: «Нехай українська книга живе, розвивається і, незважаючи на звуки тривог, дарує нам можливість творити, жити, виборювати наше майбутнє».

У своєму вітальному слові Дмитро Радулов, заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації, звернув увагу на важливість розвитку вітчизняної культури, українського книговидання та зростання запитів на національний культурний продукт.

Іван Ліптуга, директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, привітав усіх із святом української книги і наголосив на тому, що нині бібліотеки перетворилися на справжні культурні центри та просвітницькі заклади, простори для творчості й освіти. Він акцентував увагу на важливості підтримки вітчизняних видавництв і наповнення бібліотек якісною українською літературою, що і є пріоритетним завданням департаменту.

Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, наголосив на важливості читання та книги, що є головним інструментом, який надає людському спілкуванню інтелектуальної цілісності, моральної, духовної, культурної спрямованості. Питання розвитку книги, переконаний він, — це питання виживання нації.

Політик, громадський діяч, меценат, член наглядової ради ОННБ Сергій Гриневецький, звертаючись до присутніх, сказав, що «після цієї війни в прийдешніх поколінь має залишитися два почуття: наші нащадки мають їх ненавидіти, їхні — мають нас боятись. Цього досить». На його думку, ці слова можуть згуртувати суспільство та дати поштовх для написання, друкування, читання й осмислення книжок.

З вітальним словом до присутніх звернувся і ректор Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, полковник поліції Дмитро Швець.

Уже стало доброю традицією під час Інтелект-форуму дарувати книжки вітчизняних видавництв нашим військовим. Ірина Бірюкова висловила щиру вдячність захисникам і передала представникам ЗСУ святкові комплекти: «Ми віримо, що освічена людина здатна чинити опір зі значно більшою силою, і ми прагнемо бути надійним плечем та підтримкою у справі патріотичного виховання, освіти, культурного розвитку наших захисників. Ми вдячні, що ви поруч з нами у цій просвітницькій роботі».

Заступник начальника 59-го Будинку офіцерів Військово-Морських сил Збройних сил України, капітан І рангу Олександр Павловський від імені ВМС привітав учасників форуму і побажав міцного здоров’я, наснаги, терпіння та наголосив на важливості проведення подібних заходів у такий непростий для нашої держави час, адже «книга є і залишається криницею традиції, культури та силою непереможної нації».

Від керівництва та викладацького складу Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія» учасників заходу привітав капітан ІІІ рангу Артем Соколов, який зауважив, що книга і читання, сумлінне систематичне навчання й неперервна освіта є запорукою якісної підготовки офіцерів та прийняття рішень у складних умовах.

Організатори Інтелект-форуму щиро вдячні оркестру Одеської військової академії (головний диригент — старший лейтенант Іван Казмірчук), який, даючи концерти по всій вільній Україні, цього разу зустрічав гостей й учасників книжкового свята.

Окрасою урочистого відкриття став виступ дитячо-юнацького хору «Solo musica» студії педагогічної практики Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, професорки Євгенії Бондар і концертмейстерки Людмили Москаленко.

Справжнє захоплення гостей Інтелект-форуму викликало грандіозне дефіле підрозділу барабанщиць Одеського державного університету внутрішніх справ (художня керівниця — Тетяна Мох).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net