№ 25 (22450) четвер 15 червня 2023 року

Переглядів: 617

У прицілі – Одещина

За чотири дні — два смертоносні обстріли. Щонайменше шестеро людей загинуло, чотири десятки зазнали травм різної важкості.

Спочатку, в ніч на суботу, 10 червня, в Одесі «стратегічним об’єктом» виявилися багатоповерхівка у спальному районі, другим — будинки уже багато-страждальної Сергіївки.

Переглядів: 622

«Оборонні дії» і Перемога

Основні джерела інформації про нашу війну — аналітики з Інституту вивчення війни (США) та Британської розвідки у Лондоні — опинилися у складній ситуації. Уже два тижні вони не можуть сформулювати чітку відповідь на запитання: чи розпочався обіцяний півроку тому весняний (літній) масштабний наступ Збройних сил України на фронті?

Секретність і недовіра

У розпорядженні поважних розвідувальних організацій чого тільки нема. Зі супутників видно буквально кожен сантиметр наших територій. Прослуховуються розмови всіх, хто користується засобами зв’язку, аж до найвищого керівництва. А який толк? Сьогодні генерал сказав одне, завтра — інше. На підставі цих заяв складаються кольорові карти з просуваннями чи відступами із населених пунктів, назви яких більшості обивателів за межами цих сіл та селищ мало що говорять.

Переглядів: 637

Молитва за Івана Мазепу

У Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври 11 червня відбулося богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму, і вперше в Лаврі молилися за упокій гетьмана України Івана Мазепи.

«Історичний день. Вперше в історії Києво-Печерської лаври відправлено панахиду за її меценатом і ктитором — гетьманом Іваном Мазепою, якого за небажання коритися московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою», — написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Фейсбуці.

Переглядів: 579

Новодруки у час війни

Три дні, 9—11 червня, в Одеській національній науковій бібліотеці та в інших подібних локаціях тривали події традиційного — нині вже ХХІІІ — книжкового свята «Українська книга на Одещині», яке віднедавна додало до своєї назви ще й визначення «Інтелект-форум». Цьогоріч воно відбувалося під гаслом «Єдність. Стійкість. Перемога».

За всю багатостраждальну українську історію не було у нас ворога безжальнішого, страшнішого від нинішньої дикої, варварської недоімперії під назвою рф. Страшнішого? Ні, жорстокішого та підступнішого. Від минулорічного 24 лютого час безнастанно б’є на сполох у всі свої найбільші дзвони. Тривожний подзвін летить над Україною, перелітає кордони, звихрює людські серця.

Переглядів: 539

Великий Луг, або Навіщо Козацька Атлантида постала з Каховського моря

Після злочину, скоєного на Каховській ГЕС, Великі Тіні минулого бачать, як їхні нащадки нищать ворога, що зазіхнув на їхню землю

Варварський терористичний акт, який вчинили російські нелюди, підірвавши греблю Каховської ГЕС, крім очевидних трагічних наслідків — для екології, затоплених територій, економіки, для людей та звірів — повернув Україні те, на що явно не розраховував ворог.

Переглядів: 546

Люксембург: Голодомор — це геноцид

Палата депутатів Люксембургу ухвалила резолюцію, якою визнала Голодомор 1932 — 1933 років геноцидом українців.

«Я вітаю історичне голосування Палати депутатів Люксембургу за визнання сталінського Голодомору 1932 — 1933 років геноцидом проти українців. Цей крок вшановує мільйони жертв та відновлює історичну справедливість. Міжнародне визнання геноциду Голодомору продовжує зростати», — написав у своєму Твіттері міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Переглядів: 551

Вахтанг КЕБУЛАДЗЕ: «Росіяни — це історична хвороба»

«Росіян не існує», — каже публіцист, перекладач, філософ Вахтанг Кебуладзе. Росія змогла створити імперію, але не спромоглася стати політичною нацією: «Будь-яка людина, яка говорить: «я росіянин», водночас каже: «я імперець, я ксенофоб і ненавиджу людство».

Чому Заходу настільки важко зрозуміти природу російського світу смерті? У чому сутність поняття вибору? Чому росіяни обирають зло і чи можуть інакше? Чому перемога — це процес, а не результат? І як нам жити, щоб наближати цю перемогу? Про все це — у новій розмові проєкту «Сила вибору» Ольги Айвазовської та Вахтанга Кебуладзе.

Переглядів: 505

Щоб усі почувалися у безпеці

Минулого четверга, 8 червня, т.в.о. голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський провів нараду в ГУ НП в Одеській області. На ній були присутні голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер, голова обласної ради Григорій Діденко, командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Одеса» Едуард Москальов, керівники силових відомств та представники особового складу регіональної поліції.

— За погодженням з міністром внутрішніх справ моїм наказом від сьогоднішнього дня Іван Жук призначений начальником ГУ НП Одещини. Думаю, за ці два місяці, що він виконував обов’язки керівника, ви зрозуміли завдання, які стоять перед Національною поліцією. І це не його особисті вимоги, це бачення Президента України, міністра внутрішніх справ, Нацполіції. Головне завдання — це забезпечення порядку, аби і місцеві жителі, і громадяни, які тимчасово переміщені або прибувають зараз, почувалися у безпеці. Ми всі працюємо на нашу Перемогу і для цього маємо не дати ворогові дестабілізувати внутрішню ситуацію.

Переглядів: 578

Екзаменаційні хаби

Попри війну, наше життя не стоїть на місці. Більше того — воно трансформується, вдосконалюється і спрощується. Зокрема, в частині отримання державних послуг.

Із 1 червня в екзаменаційній діяльності сервісних центрів МВС Одеської області, як і ще трьох областей України — Вінницької, Київської та Львівської — відбудуться суттєві зміни. Йдеться про створення так званих «екзаменаційних хабів», де кандидати у водії зможуть складати іспити чесно, покладаючись лише на власні знання, здобуті в автошколах.

Переглядів: 581

Книга — сила непереможної нації

9 — 11 червня під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України в Одеській національній науковій бібліотеці відбулося свято книжки — Інтелект-форум — 2023. Яскрава і насичена програма заходу поєднала ХХІІІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині» та IV ОдесаБібліоСаміт — Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю для фахівців бібліотек.

Свій творчий доробок у головному читальному залі ОНББ презентували представники близько 40 видавництв з різних куточків країни.

Переглядів: 567

Видавничі родзинки

Переможці конкурсу «Краща книга виставки-форуму — 2023»

Із усього книжкового розмаїття — від енциклопедичних і науково-популярних праць до художніх творів, які щойно вийшли з-під пера в окопах, літератури для дітей та розкішно ілюстрованих мистецьких альбомів — дипломами переможців відзначено 40 книжок у 18 номінаціях. Змагалися кращі здобутки як видавництв, так і окремих авторів, що побачили світ у 2021 — 2023 роках.

У номінації «Енциклопедичне видання» перемогло видавництво «Ліра-К» за книгу: Шевченківська енциклопедія: образотворча спадщина / НАН України; Ін-т літератури імені Т.Г. Шевченка; загальна ред. О.В. Боронь. — К., 2023.

Переглядів: 591

Михайло Жук: запрошення у невідоме

3 жовтня 2023-го сповниться 140 років від дня народження Михайла Івановича Жука. Одного з перших українських художників-модерністів, прозаїка, поета, казкаря, драматурга, перекладача, графіка. Важко сказати, чого б він не вмів і не міг зробити.

Його творча доля, дуже успішна на початку, із середини 1920-х стає дедалі сумнішою. Жук повинен був поступово зрікатися того, що складало сенс його життя — перестав писати прозу, п’єси цензура забороняла. Майже всіх письменників, чиї портрети він малював, розстріляли, але самі портрети автор зберігав, не знищив і після піврічного арешту у 1931-у. Єдине, що залишалося йому — кераміка та учні. Так було і на початку 1941 року.

Переглядів: 394

Обережно з рибою

За даними моніторингу Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, захворюваність на гострі кишкові інфекції в Одесі, порівняно з попереднім тижнем, зросла удвічі (110 випадків проти 56), у тому числі серед дорослих — у 1,8 раза (45 проти 25,) серед дітей до 17 років — у 2,1 раза (65 проти 31).

Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 11,0 та перевищив обласний (7,3) у півтора раза.

Переглядів: 365

Не поширюйте фейки про воду

Після підриву Каховської ГЕС соціальними мережами почала ширитися недостовірна інформація про нібито можливість зараження води холерою. У дописах зазначається, що мити овочі, фрукти та навіть чистити зуби необхідно винятково кип’яченою водою.

Доводимо до відома споживачів, що підстав для паніки нема. За повідомленнями Центру протидії дезінформації РНБО України, фейкові «новини», які розповсюджують ворожі ресурси, не відповідають дійсності та спрямовані на дестабілізацію і нагнітання паніки серед населення.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net