Переглядів: 365

Більше, ніж диктант

Якщо хтось думає, що писати диктанти можна лише в школі чи лише до Дня української писемності (9 листопада), то він дуже помиляється.

Слухачі напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» Приморського терцентру — учасники Українського розмовного клубу, що діє у відділі соціокультурної діяльності Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Грушевського, пишуть їх регулярно. Це дозволяє перевірити набуті знання, а також дає можливість відчути єднання з іншими людьми, що мають схожі погляди на життя.

Оскільки диктант писали напередодні свята Трійці, то, звісно ж, і текст підібрали відповідний — «Зелені свята» із книжки «Радуниця» Ярослави Різникової, лауреатки літературних премій імені Г. Сковороди та імені І. Франка.

Текст диктанту професійно читала бібліотекарка і філологиня Тетяна Мозгова: спочатку для ознайомлення, потім — досить повільно, щоб усі встигали почути і написати, й остаточно — для перевірки.

Приємним бонусом для присутніх стала бесіда з авторкою «Радуниці» Ярославою Різниковою, заступницею директора департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА. Слухачі ще більше дізналися про українську обрядовість, її поєднання з прадавніми віруваннями українців, про унікальність енергетично насиченого тижня перед Трійцею, коли все росте-буяє у повноті своєї краси і кожен день позначений своїми символами й обрядами. Пані Ярослава звернула, зокрема, увагу на символізм П’ятидесятниці, коли апостолам було дане знання, щоб вони проповідували рідними мовами тих народів, яким вони несли слово Боже, згадала святих Кирила і Мефодія, котрі чи не першими почали перекладати Біблію слов’янськими мовами.

Диктант і розмова з авторкою тексту Ярославою Різниковою — представницею однієї із найпотужніших українських династій вчителів і письменників, славною донькою членів НСПУ Галини Могильницької та Олекси Різникова, наснажили присутніх оптимізмом і радістю.

А на завершення заходу Тетяна Мозгова прочитала вірш світлої пам’яті Галини Могильницької, що відкриває книжку «Радуниця»:

А час іде...
Віка пливуть, як мить,
І в безвість кануть,
як безшумні води.
Та вічна людяність мого народу
Над часом і над вічністю стоїть.

Марія ФЕТІСОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net