Переглядів: 639

Не бійтеся, але й не чіпайте!

Останнім часом соцмережі заполонили відеоролики, на яких одесити фіксують свої зустрічі зі зміями в найнесподіваніших місцях міста: на вулицях, у парках і навіть на морі.

«Думська.net» звернулася за коментарем до директора Одеського зоопарку Ігоря Бєлякова.

За його словами, збільшення активності змій цілком нормальне і пов’язане з погодними умовами. «Нам справді надходить по кілька дзвінків на день від городян про зустрічі зі зміями, але підвищення активності змій не означає, що їх побільшало, — вони просто стали активнішими, — зазначив директор звіринцю. — У змій усе життя побудоване на сезонах: взимку сплять, навесні виходять зі сплячки, а чим тепліше, тим вони активніші».

Ігор Бєляков наголосив, що нічого небезпечного в одеських зміях нема, адже в нашому регіоні водяться тільки неотруйні. «На Одещині мешкає два види вужів: звичайний, із жовтими вухами — його стає дедалі менше, і водяний, — розповів він. — Останнього якраз і плутають із гадюкою, але справжня гадюка ніколи з власної волі у воду не полізе. Вужі — це абсолютно нешкідливі плазуни, вони не кусають, можуть хіба що шипіти і робити випади. Ще є два види полозів: сарматський і жовточеревий. Обидва — у Червоній книзі України. Жовточеревий — найбільша змія Європи. Він агресивний, може активно захищатися, навіть укусити, але він теж неотруйний».

За словами директора зоопарку, найближчі до Одеси території, де зафіксовано отруйних змій, — це Савранський ліс і Херсонська та Миколаївська області. «В Одесі, у межах міста і навколо нього, нема отруйних змій, — підкреслив Ігор Бєляков. — У Савранському лісі водиться гадюка Нікольського, але я сам її шукаю вже 40 років і за цей час зустрів лише тричі. У Херсонській та Миколаївській областях є степова гадюка. Десь за 15 — 20 років вона може перекочувати і до нас, бо клімат змінюється, але поки що її тут нема».

Ігор Бєляков нагадав, що в разі зустрічі зі змією єдине правильне рішення — не чіпати її, а для більшого спокою — сфотографувати з безпечної відстані та надіслати знімок йому на номер +380681404539.

«Якщо ви зустріли змію на пікніку, на рибалці, навіть у парку — не треба її чіпати, і вона вас не зачепить, — наголосив фахівець. — Якщо ж змія заповзла до вас у машину, в будинок або квартиру — таке іноді буває, то перше, що слід зробити, — взяти телефон, зробити кілька фотографій і надіслати мені на вайбер. І я точно скажу, кого ви зустріли і як з ним взаємодіяти».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net