Переглядів: 1026

Пошанування Матері

14 травня українські жінки прийматимуть квіти і подарунки, для них звучатимуть найтепліші слова, бо й самі вони є найкращими в світі, і, безсумнівно, з їхню поміччю — прямою та опосередкованою, завдяки їхній любові та жертовності наші захисники успішно б’ють ненависного ворога, пришвидшуючи радісну зустріч.

Навіщо вам, наші кохані, матері, сестри, наші подруги й «дами серця», юні школярки та поважні бабусі, — навіщо вам оте московитське дрантиве нібито свято? Вони відзначають його у своїй божевільні, а тут, на нашій рідній землі, прицільно вбивають жінок і дітей, ґвалтують, катують, викрадають і депортують… Та ви про все це знаєте, бачите, чуєте кожного дня, і все-таки тримаєтесь за цю вигадану традицію, як наче за вислизаючу нитку, яка нібито ще єднає вас із минулим, у якому ви були молоді, що, безперечно, є найяскравішим у людському житті. Святкуємо разом з найлютішим ворогом його ж таки свято — як це огидно! А чи знаєте, як і за яких обставин, і ким воно було вигадане і для якої потреби, те їхнє березневе «свято»? Не знаєте і знати не хочете, а може, й відаєте про те, не вірячи та не бажаючи й чути в байдужості своїй. І не хочете знати, що це їхнє свято є такою самою часткою їхнього вже всьому світові обридлого «русского міра», їхньої надії останньої ще якось утримати нас біля себе — навіть на порозі їхньої катастрофи — та ще трохи подурити довірливий світ. Але досить про це!

Пошанування Матері… А найперше — Богородиці, Божої Матері. Скільки найщиріших та найпалкіших слів звернуто до неї у подячних молитвах, у проханнях — часом у найтяжчі, здавалось би, цілком безнадійні хвилини життя. І допомога, розрада, полегкість на серці приходять обов’язково. І не кажіть, що це, мовляв, поняття не одного ряду. Ми звертаємось до Матері, і кожна матір несе в собі часточку Богородиці як благословення на материнське щастя — найбільший дар, що його лиш можна отримати в житті. Скільки найщиріших слів линуть до Матері — слів любові і слів покаяння, скільки високої поезії, скільки чудової музики присвячено їй, від величальної «Аве Марія» і до улюблених всіма народних, авторських пісень, поміж якими немало таких, що стали народними, — не злічити. Тому що вічною є любов до Матері — до тієї, що дає життя, на чиїх тендітних плечах тримається продовження роду людського — ця безперервна дорога у Вічність, скільки існуватиме людство.

Материнське щастя безмірне. І таке ж невимірне материнське горе. Його не згладити, не применшити, воно — довічне, скільки віку залишає Господь згорьованим матерям. Важко бачити, відчувати, осягнути всю глибінь горя матері, у котрої ця війна забрала дитину. Так, Герої не вмирають. Ми це знаємо, віримо в це. Вмирають, на жаль, матері, і цей жаль не виміряти нічим… Побажаймо ж їм ще довго топтати ряст — скільки буде на те Господньої волі.

А чи можна уявити собі спустошену душу матері, у котрої вкрали дитину? Окупанти масово викрадають наших дітей. Страшно подумати, навіщо і для чого. Вже 19 тисяч — лише за офіційними даними. А скільки насправді — хтозна? І то ще добре, якщо хтось із них з матір’ю. Коли подумаєш про тих дітей, що опинилися, перелякані, розгублені, посеред всього чужого, ворожого нашій ментальності, нашому вихованню… та ні, це неможливо навіть уявити, душа переймається болем, який довго не відпускає, бо це і біль матерів, який відчуваєш так само, бо правду кажуть, що немає чужих дітей, і чужого немає горя, надто коли війна, коли в наш дім — нашу прекрасну країну — прийшли дикуни з потойбіччя.

Шляхетне пошанування Матері — сущої і майбутньої, рівно ж згорьованої, з опечаленим серцем, що не втратило ні людської гідности, ані материнської гордости, і юної дівчини, котра, можливо, ще й не замислюється над цим, і бабусі в оточенні внуків та правнуків — оце і є наш День Матері.

Роман КРАКАЛІЯ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net