Переглядів: 700

Здорові рослини — здорова Земля

12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин

Рослини відіграють украй важливу роль для нашої планети, оскільки є автотрофними організмами і живляться за рахунок надзвичайно важливого процесу — фотосинтезу, під час якого утворюється кисень. Саме тому їх називають легенями Землі. Вони також беруть активну участь в процесі ґрунтоутворення та захисті ґрунтів від вимивання (водна ерозія) та вивітрювання (вітрова ерозія). Рослинність істотно впливає на клімат, формує температурний режим планети; кисень, що виділяє вона, є джерелом озону, який захищає біосферу від короткохвильових ультрафіолетових променів, що згубно впливають на живі істоти.

Від рослин залежить і наше здоров’я, і здоров’я нашої планети. Вони становлять 80% їжі, яку ми споживаємо, і виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо.

А от шкідники та хвороби рослин, за оцінками ФАО, спричиняють втрату до 40% світових продовольчих культур. Вони позбавляють мільйони людей їжі та завдають великих збитків сільському господарству. Захист рослин від шкідників та хвороб з економічного погляду набагато ефективніший, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям рослин. Нерідко шкідників та хвороб рослин після того, як вони адаптувалися, викоренити неможливо, а на боротьбу з ними йде багато часу та коштів.

Захист рослин — комплекс заходів, спрямованих на зменшення втрат урожаю та запобігання погіршенню стану сільськогосподарських культур і лісових насаджень, продукції рослинного походження, спричиненого шкідниками, хворобами та бур’янами.

Інтегрований захист рослин — управління динамікою популяцій шкідливих і корисних організмів на основі фітосанітарних прогнозів та цілеспрямованого застосування існуючих методів захисту з урахуванням охорони навколишнього середовища.

Захисні заходи проти шкідників сільськогосподарських культур в умовах інтенсифікації землеробства спрямовані не на їх знищення, а на регулювання щільності в агроценозах та утримання їх на господарсько-невідчутному рівні (не перевищує економічних порогів шкідливості). Цього можна досягти правильним застосуванням агротехнічних заходів вирощування культур, контролем за щільністю шкідників та їх природних ворогів, застосуванням біологічних та хімічних засобів захисту рослин. При цьому хімічні засоби використовують лише тоді, коли щільність шкідника і його шкідливість можуть призвести до значних втрат урожаю. Необхідно урахувати і те, що внаслідок проведення захисних заходів можна отримати і негативні наслідки. Так, при застосуванні хімічних заходів може збільшитися стійкість шкідників до пестицидів (резистентність), можуть загинути корисні організми (хижаки, паразити, ентомофаги), а сільськогосподарська продукція міститиме залишки пестицидів, забруднюватимуться ґрунти, атмосфера, підземні води тощо.

Зміна клімату та діяльність людини також впливають на здоров’я рослин, порушуючи екосистеми та зменшуючи біорізноманіття, створюючи нові ніші для розвитку шкідників. Міжнародні подорожі та торгівля спричиняють появу шкідників і хвороб у місцях, де їх раніше не було (карантинні організми), завдаючи великих збитки місцевим рослинам та довкіллю.

Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, ставлячи за мету підвищення глобальної обізнаності про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та стимулювати економічний розвиток.

Профілактика має вирішальне значення для уникнення нищівного впливу шкідливих організмів на сільське господарство, засоби до існування та продовольчої безпеки.

Головне управління Держ-продспоживслужби в Одеській області щоденно стоїть на стздоров’я рослин. Завдання, які ми виконуємо, спрямовані на зниження ризику появи шкідливих організмів, усунення негативних наслідків від використання пестицидів, контроль за торгівлею та використанням засобів захисту рослин, нагляд за виробництвом і реалізацією насіння та садивного матеріалу, який повністю відповідає сортовим, посівним та товарним якостям, впровадження у виробництво стійких сортів із застосуванням нових сучасних біотехнологічних підходів, наприклад, генної інженерії або використання біопрепаратів, ентомофагів тощо.

Запрошуємо всіх небайдужих до долі планети і здоров’я рослин до співпраці!

Захистимо рослини — збережемо Землю для майбутніх поколінь!

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net