Переглядів: 406

Нехай буде світло!

Україна відбиває атаки рашистів на всіх фронтах. Й один із надважливих фронтів — енергетичний.

Аби в оселях мешканців Одещини було світло і тепло, працівникам електромереж доводиться стояти на посту цілодобово, і в погоду, і в негоду.

Найскладніший за всю історію України осінньо-зимовий період підсумовував на зустрічі з журналістами генеральний директор ДТЕК «Одеські електромережі» Дмитро Григор’єв (на знімку).

Він, зокрема, розповів, що енергетики ретельно підготували Одесу та область до зими, відремонтувавши понад 1000 енергооб’єктів та 1500 кілометрів ліній електропередач. Але під час найскладнішого осінньо-зимового періоду 2022—2023 років в умовах терористичних атак росії енергосистему Одещини довелося піднімати з нуля шість разів. Найдовша перерва в енергопостачанні — а це було 10 грудня — тривала 12 годин.

— За осінньо-зимовий період ми ліквідували 37 тисяч аварій на наших мережах, причому 72 з них — масштабні, які виникли в результаті ракетних обстрілів, — зазначив очільник «Одеських електромереж». — Із листопада по лютий ми повернули мільйонові клієнтів світло в їхні домівки. Для цього задіяли 206 бригад, які працювали цілодобово і безперервно, з першого дня обстрілу інфраструктури. Ава-рійних ситуацій сталося більше, ніж за попередній період, адже наші мережі не пристосовані до того, аби так часто вмикатися і вимикатися. Крім того, після тривалих перерв в електропостачанні відбувалися одночасні великі сплески постачання, горіли запобіжники, виходили з ладу трансформатори, мережі.

За цей час одесити жодного разу не залучали допомогу з інших областей, справлялися з викликами самостійно.

І ще про цей непростий час мовою цифр:

58 разів були застосовані екстрені відключення, що тривали від кількох годин до кількох діб.

96 діб ми прожили, коли тривали стабілізаційні відключення. В критичній ситуації, яка сталася після масштабної аварії 4 лю-того на обладнанні «Укренерго», з усієї країни були спрямовані на Одещину 46 потужних генераторів. Їх встановлювали на об’єктах критичної інфраструктури, щоб надавати клієнтам хоча б трохи більше світла.

Кількість звернень клієнтів під час війни значно зросла: у компанію надійшло 2,4 мільйона електронних звернень та дзвінків (у цей же час рік тому було 1,1 мільйона звернень).

Щоб опрацювати таку кількість звернень, додатково задіяли 50 телефонних ліній і 65 операторів.

Кількість користувачів чат-ботом компанії зросла на 45% (із 215 тисяч до 375 тисяч), відвідуваність сайту — у 3,5 раза (із 2,1 мільйона до 7,1 мільйона користувачів).

Як оцінити шкоду, заподіяну рашистами обстрілами інфраструктури області?

— Наразі навіть нема методики оцінки збитків, але на всіх 65 об’єктах, що були пошкоджені обстрілами (деякі з них — зовсім зруйновані), проводиться робота з оцінювання шкоди, — відповів Дмитро Григор’єв . — Ми виконаємо цю роботу до кінця і будемо звертатися до європейських судових інституцій, щоб ворог відшкодував нам збитки до останньої копійки.

Наразі нагальна проблема у ДТЕК — нестача обладнання. І це не тільки трансформатори, а й техніка, бо 27 одиниць техніки було передано ЗСУ. Частково ДТЕК отримує допомогу від західних партнерів, але для того, щоб відбудувати пошкоджені об’єкти, потрібно десь 100 мільйонів гривень, зауважив очільник ДТЕК «Одеські електромережі».

Сьогодні дефіциту електро-енергії нема, іноді навіть є профіцит. Енергосистема Одещини працює на електроенергії власного виробництва.

Найскладніший осінньо-зимовий період в Україні минув, але ДТЕК «Одеські електромережі» вже розпочав підготовку до наступного холодного сезону. Цьогоріч фахівці компанії запланували, серед іншого, відремонтувати та оновити 100 кілометрів електричних ліній та 842 енергооб’єкти, серед яких — вісім високовольтних підстанцій, зробити необхідний запас матеріалів для відновлення та ремонтів.

Віримо в Перемогу, ЗСУ та українських енергетиків!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net