Переглядів: 509

«Все починається з любові»

Таку назву мала дуже камерна і цікава зустріч вимушених переселенців з творчими одеситами, що відбулася 4 квітня в Центральній міській бібліотеці ім. Івана Франка.

Організована громадською організацією «Одеський інститут соціальних технологій» у рамках проєкту Міжнародного фонду «Відродження», ця зустріч стала своєрідним містком, що поєднав переселенців із зруйнованих міст України та одеситів, які всіляко допомагають їм. Задля цього ГО ініціювала створення фотографічного, краєзнавчого, дослідницького, літературного та образотворчого кластерів, де всі, хто через війну покинув власний дім, можуть реалізувати й розвинути свої таланти та здібності, відігрітися душею.

У залі були присутні люди, які пережили страшні випробування. Спілкування з ними не могло залишити байдужим нікого. Скільки втрат, горя, проблем у кожного з них! І скільки сили духу, бажання вистояти, не зневіритися!

Разом із директоркою Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка Наталією Кликовою, керівником ГО «Одеський інститут соціальних технологій» Андрієм Крупником, головою Одеського регіонального відділення НСЖУ Юрієм Роботі-ним, представницею департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Одеської міської ради Анжелою Василиною та головою громадської організації сприяння переселенцям «Подолання» Любов’ю Грідчиною я також звернулася до учасників заходу, знаходячи слова розради й підтримки для кожного з них.

Любов Грідчина, яка прийшла на зустріч з онуком, розпо-віла, що саме робота в ГО «Подолання» допомогла їй узяти себе в руки, якось ожити після загибелі на фронті сина-героя. Потреба підтримувати інших, завантаженість громадськими справами дають можливість рухатися вперед, облаштовувати своє життя на новому місці.

«Мене підтримала участь у роботі фотографічного кластеру, — розповіла інша учасниця заходу Анжела Білодід. — Це дало сили не вигоріти повністю, стати на ноги й почати все спочатку».

У Маріуполі вона очолювала народний фотоклуб «Берег», заснований ще в січні 1975-го першим його керівником, талановитим фотомайстром Володимиром Ажажею. Усі ці роки члени клубу брали активну участь у творчому житті рідного міста й держави, співпрацювали з дитячими позашкільними установами, де діяли фотогуртки.

«На жаль, війна все змінила... — ділиться пані Анжела. — Місто знищене російськими нелюдами, а я, як і величезна кількість маріупольців, втратила все... Але громадські турботи, участь у діяльності фотографічного кластеру відволікли мене, під-тримали. Разом із керівником кластеру Сергієм Францем ді-люся своїми знаннями у фотомистецтві на практичних заняттях. Тут будь-хто, навіть початківці, може отримати грамотну консультацію з основ фотографії, законів композиції чи постановки світла. Ми спілкуємося, пробуємо організовувати перші виставки. От як і сьогоднішню, що має назву «Все починається з любові».

Про роботу з вимушеними переселенцями в різних кластерах та їхні досягнення розповіли Стелла Мунтян, Ірина Бужина, Тамара Биханова й Інна Іщук. Захід прикрасили виступи поетес — вимушених переселенок — Лілії Барвінкової й Олени Кисловської та чарівних співачок Тетяни Спаської і Злати Ясиновської.

І кожна розповідь чи виступ були сповнені любові до цього світу — такого складного й часто трагічного, але такого гарного і дружнього... Нехай же любов і надалі додає сил, надихає на боротьбу, вселяє тверду віру у нашу перемогу кожному, хто пов’язав своє життя з нашим містом!

Ярослава РІЗНИКОВА,
заступниця директора департаменту культури,
національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини
Одеської облдержадміністрації.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net