Переглядів: 482

Молодіжні відповіді на актуальні виклики

Наприкінці березня у конференц-холі Premier Hotel Odesa відбувся хакатон «Fresh AIR 2023».

Цей форум був присвячений розробці креативних застосунків соціального напрямку. Організатори — Інститут штучного інтелекту та робототехніки Національного університету «Одеська політехніка», благодійний фонд «Шляхетна справа» та Odesa IT Family.

— Ми провели цей захід у непростий для нашої країни період, — зазначив Михайло Лобачев, директор Інституту штучного інтелекту та робототехніки Одеської політехніки. — загалом у ньому взяли участь більше 20 команд з різних міст України. Талановита молодь відгукнулася на виклики сьогодення і запропонувала нові рішення актуальних для сучасного українського суспільства питань. Ми впевнені, що впровадження конкурсних розробок покращить рівень життя людей і наблизить нас до перемоги.

У складі команд — студенти технічних спеціальностей вищих навчальних закладів України, учні Фахового коледжу зв’язку та інформатизації Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку та дві команди школярів Одеського ліцею №117. Учасники представили свої проєкти на різноманітні теми, як-от чат-бот для волонтерських організацій, мобільний додаток для ВПО, веб-застосунок для розвитку внутрішнього туризму, мобільний додаток для людей з особливими освітніми потребами, бот для працевлаштування та багато інших. Цікаві, зокрема, розробки команди «KIBERBRAIN» для творчих особистостей — платформа для графічного та мурального живопису, бот «Асистент кухаря» від команди «STEK» — діджіталізований метод зберігання даних (рецептів), що знадобиться як у домашньому господарстві, так і в роботі професійних рестораторів.

Команда, яка посіла перше місце — «Мелітопольська черешня» (Київський національний університет технологій та дизайну, Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького) — запропонувала мобільний застосунок для реінтеграції та ресоціалізації ВПО (з інтерактивною мапою), а також презентувала бізнес-модель, що передбачає вихід на ринок та інші аспекти.

На другому місці — команда «Core 42» (Одеська політехніка), на третьому — «On the go» (Університет економіки та права «КРОК»). Команди «Code-Phantoms» (Одеський ліцей №117), «NCU» (ліцей №117 + Приморський ліцей) і «Renovators» (Одеська політехніка) отримали спеціальні призи.

До складу журі хакатону входили Михайло Лобачев, директор Інституту штучного інтелекту та робототехніки НУ «Одеська політехніка», Світлана Антощук, директорка Інституту комп’ютерних систем Одеської політехніки, Томас Сіллесен, директор «Akkerman Solutions Ukraine».

Серед почесних гостей церемонії нагородження — начальник ГУ НП в Одеській області генерал поліції Микола Семенишин, перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, перший заступник голови Одеської обласної військової адміністрації Борис Волошенков і голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін.

— Хакатон «Fresh AIR 2023» підтверджує високий рівень сучасної освіти в Україні, — зазначив у своєму виступі Борис Волошенков. — Він розкриває нові здібності молоді, спрямовані на розвиток нашої країни. Бажаю успіхів майбутнім фахівцям та наснаги їхнім викладачам. Приємно, що у ці дні багато вдячних слів лунало на адресу вчителів, які вкладають свій талант, свою душу в освіту й виховання української молоді».

Вікторія БРУХАЛЬ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net